موج
کدخبر : ۳۵۳۶۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353625

به مناسبت هفته کتاب و به همت موسسه آموزشی گاج؛

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی هرمزگان گفت: به مناسبت هفته کتاب پنج هزار جلد کتاب کمک درسی از سوی این اداره به آموزش و پرورش استان اهدا شد.

به گزارش خبرگاری موج هرمزگان، رضا کمالی زرکانی مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی هرمزگان گفت: به مناسبت هفته کتاب پنج هزار جلد کتاب کمک درسی از سوی این اداره به آموزش و پرورش استان اهدا شد.

وی دراین زمینه افزود: با توجه به گرانی کاغذ، این کتاب های کمک درسی به همت موسسه آموزشی گاج در رشته های ریاضی و علوم تجربی در مقطع متوسطه دوم تهیه و برای حمایت از دانش آموزان مناطق محروم مدارس کمتر برخوردار تحویل مناطق آموزشی استان هرمزگان شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان پیشترگفته بود امسال بیش از ۷۰ هزار دانش آموز نیازمند در هرمزگان شناسایی شده که ازاین تعداد ۴۰ هزار نفر زیرپوشش کمیته امداد بوده و ۳۰ هزار نفر دیگر نیز از خدمات نهادهای حمایتی بهره مند نیستند.

علی اللهیاری افزود: در حوزه فقرزدایی و زدودن محرومیت، بنگاه های اقتصادی کمک موردی و چزئی دارند اما برای رفع نیازهای افراد کم بضاعت نیازمند حمایت ویژه بنگاه ها هستیم زیرا  هرمزگان جزو پنج استان دارای فقر مطلق است که می‌طلبد بخش عمده‌ای از مشارکت اقتصادی بنگاه ها و خیران به سمت رفع نیازهای اضطراری نیازمندان سوق یابد.

معاون توسعه و پشتیبانی آموزش وپرورش هرمزگان ۲۳ شهریورماه ماه گفته بود که از اسفندماه سال گذشته تاکنون تجربه خوبی برای ارائه آموزش‌های مجازی و غیرحضوری دانش آموزان بدست آوردیم و در این راستا استودیو آموزش تخصصی تولید محتوای الکترونیکی در هرمزگان  راه اندازی شد.

مرتضی رییسی یادآورشد: بعضی از دانش آموزان بویژه قشر محروم و نیازمند برای تهیه تجهیرات آموزشی همچون تبلت و گوشی هوشمند با مشکل مواجه هستند که در این زمینه کمیته امداد به کمک ما آمده است.

بیش از ۳۸۰ هزار دانش آموز در ۱۷ هزار کلاس درس در قالب سه هزار و ۷۰۰ مدرسه در هرمزگان  ۹۱ هزار و ۵۶۸ خانوار درقالب ۲۲۱ هزار و ۴۵۱ مددجو (شامل ۶۴ هزار و ۵۲۷ خانوار روستایی و ۲۷ هزار و ۴۱ خانوار شهری) تحت حمایت کمیته امداد هرمزگان هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها