موج
کدخبر : ۳۵۳۲۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353243

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: در مناطق دریایی به ویژه تنگه ی هرمز و دریای عمان وزش باد شدید شمال شرقی (باد نعشی) پیش بینی می شود که سبب مواج شدن دریا و افزایش ارتفاع موج تا محدوده 180 سانتیمترخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: در ادامه ی فعالیت سامانه بارشی ،تا ساعات ظهر روز جاری به صورت پراکنده در برخی نقاط شرقی و مرکزی استان، مناطق دریایی تنگه هرمز و دریای عمان، رگبار پراکنده ی باران و رعد وبرق و وزش باد پیش بینی می شود و به تدریج از ساعات بعدازظهر و اوایل شب، از میزان ابرناکی در نیمه شرقی استان کاسته خواهد شد.

وی عنوان کرد: در جزایر غربی استان (محدوده جزایر کیش و لاوان)، طی روز جاری افزایش سرعت بادهای شمال غربی خواهیم داشت که سبب متلاطم شدن این مناطق خواهد شد.

عارفی خاطرنشان کرد: از ساعات ابتدایی شب با تغییر سامانه هواشناسی و تاثیر زبانه های سامانه پرفشار، در مناطق شرقی و مرکزی استان، همچنین در مناطق دریایی به ویژه تنگه ی هرمز و دریای عمان وزش باد شدید شمال شرقی (باد نعشی) پیش بینی می شود که  سبب مواج شدن دریا  و افزایش ارتفاع موج تا محدوده 180 سانتیمترخواهد شد.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، افزود: وزش تندبادهای شمال شرقی (گاهی در محدوده ی 50 کیلومتر در ساعت)و مواج بودن دریا تا ظهر یکشنبه مورد انتظار است.ضمن اینکه احتمال وقوع گرد وخاک و کاهش دید افقی در مناطق شرقی و مرکزی استان دور از انتظار نخواهد بود.

عارفی گفت: از لحاظ دمایی، به تدریج تا اواسط هفته جاری کاهش نسبی دمای کمینه پیش بینی می شود.

وی در پایان اضافه کرد: با توجه  به شدت گرفتن باد از ساعات ابتدایی شب تا ظهر روز یکشنبه، اختلال در تردد های دریایی مورد انتظار است، بنابراین توصیه می شود شناورهای سبک از ترددهای دریایی به ویژه در محدوده تنگه ی هرمز خودداری کنند و تمهیدات لازم در بنادر استان صورت پذیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها