موج
کدخبر : ۳۵۲۸۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352881

به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس؛

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان گفت: دوازدهمین برنامه "زنگ آب" در استان اصفهان به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس به صورت مجازی نواخته شد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، هاشم امینی بیان داشت: به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس دوازدهمین برنامه "زنگ آب" در سال تحصیلی 99- 1400 در شبکه شاد و دیگر شبکه های آموزشی در فضای مجازی نواخته شد.

وی پیرامون نواختن زنگ آب در فضای مجازی اعلام کرد: نواختن زنگ آب در صورتی که دانش آموزان فرایند تعلیم و تربیت را به دلیل شیوع ویروس کرونا مجازی دنبال می کنند، نشانگر اهمیت و ارزش آب است.

این مقام مسئول  با بیان اینکه آب در همه فرهنگ‌ها کالایی مهم و غیر قابل جایگزین به شمار می‌رود، ابراز داشت: در فرهنگ دینی و اسلامی ما بر اهمیت آب دو چندان تاکید شده و بر پرهیز از اسراف در مصرف آب و صرفه جویی در مصرف این مایع حیاتی توصیه شده است.

وی با تاکید بر اهمیت آموزش استفاده صحیح از آب به دانش آموزان اظهار داشت: دانش آموزان می‌توانند با آموزش  به عنوان یک مروج فرهنگ مصرف صحیح آب در خانواده‌ها عمل کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با تقدیر از همکاری خوب اداره کل آموزش و پرورش استان همچنین مدیران و مربیان مدارس، ابراز امیدواری کرد که برگزاری این برنامه‌ها در نهایت می تواند  به اصلاح الگوی مصرف آب در جامعه بیانجامد.

وی ادامه داد: باید فرهنگ صرفه جویی به عنوان یک اصل در زندگی اقشار مختلف جامعه مورد توجه قرار گیرد وتمامی مصارف همچون مصارف خانگی و همچنین مصرف در  محیط اجتماعی مانند مدارس مطابق الگو باشد.

هاشم امینی خاطر نشان کرد: برای تشکر از این نعمت خداوند باید بتوانیم راه استفاده صحیح و پرهیز از اسراف را بیاموزیم و دانش‌آموزان بهترین گزینه برای آموزش الگوی مصرف صحیح در زمینه آب هستند.

در ادامه این مراسم مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به اهمیت مصرف صحیح آب توسط دانش آموزان گفت: یکی از راه های مصرف بهینه آب توسط دانش آموزان استفاده از تحهیزات کاهنده در مدارس است که بدین منظور تصمیم گرفتیم از شیرهای پدالی در مدارس استان استفاده کنیم.

اعتدالی ادامه داد: اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در نظر دارد تا قبل از سال 1400 در بیش از 80 درصد مدارس از شیرهای پدالی استفاده نماید.

وی ادامه داد: در چند سال اخیر آموزش و پرورش در مقاطع مختلف تحصیلی برنامه های آموزشی متنوعی پیرامون مصرف بهینه آب برای دانش آموزان در دستور کار قرار داده است که نمونه بارز آن برگزاری جشنواره نخستین واژه آب برای کودکان اول دبستان می باشد. همچنین در سال های اخیر زنگ آب با هدف ترویج مصرف درست آب در میان دانش آموزان  در مدارس سطح استان نواخته شده است.

به گزارش موج؛  مراسم "زنگ آب" و "جشنواره نخستین واژه" همه ساله در آبان ماه، همزمان با آموزش کلمه آب در مقطع اول دبستان، همراه با جشن و برنامه های آموزشی در خصوص مدیریت مصرف آب، در دبستان های استان برگزار می گردد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها