موج
کدخبر : ۳۵۲۶۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352690

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان یزد گفت: دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، فعال و به صورت حداقلی و در موارد محدود و مشخص شده فقط تا ساعت 12 فعال هستند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، عزیز صابریان معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان یزد گفت: دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، فعال و به صورت حداقلی و در موارد محدود و مشخص شده شامل دعاوی اعتراضی، دادرسی فوری و پذیرش لایحه، از ساعت 7 و 30دقیقه تا ساعت ۱۲ خدمات ارائه می دهند.

صابریان در این رابطه اظهار داشت: با توجه به فعال بودن مراجع قضایی و ضرورت رسیدگی به پرونده های مردم و مصوبه ستاد مبارزه با کرونا استان یزد مبنی بر منع ورود افراد به ادارات، باتوجه به اصلاح و تعدیل مصوبه ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا، در شورای معاونین دادگستری استان، مصوب شد که در پرونده هایی که ضرورت به حضور طرفین نیست رسیدگی به پرونده ها از طریق ارسال لایحه و دادرسی الکترونیک صورت پذیرد.   

وی افزود: هدف از تعطیلی دفاتر خدمات قضایی ، کاهش تردد و مراجعات جهت حفظ سلامت عموم است، لذا از شهروندان تقاضا می گردد در غیر موارد مشخص شده به دفاتر خدمات قضایی مراجعه ننمایند که خدمتی به آنها ارائه نخواهد شد .

این مقام قضایی تصریح کرد: همه این محدودیت ها برای فائق آمدن بر شرایط بحرانی شیوع ویروس کروناست و دستگاه قضایی در تلاش است تا با استفاده از دادرسی الکترونیک و سایر شیوه ها از تجدید اوقات رسیدگی و معطل ماندن کار مردم جلوگیری نماید.

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری خاطرنشان کرد: افراد می‌توانند لوایح دفاعیه خود را به باجه های مستقر در جلوی مراجع قضایی بارعایت شیوه نامه های بهداشتی نیز تحویل دهند.

وی با اشاره به ضرورت حضور برخی از افراد در روز دادرسی برای ارائه توضیحات یا برخی موارد الزامی دیگر مثل حضور شهود و... ابراز داشت: در  این موارد مصوب شد پس از  تشخیص دادگاه بر ضرورت حضور، با اطلاع قبلی مدیران دفاتر به صورت تلفنی به اصحاب پرونده اقدام شود.

صابریان ابراز داشت: دادگستری استان در صدد است با تأکید بر اجرای پروتکل های بهداشتی تا حد امکان، حضور حداقلی افراد با رعایت موازین بهداشتی را برای موارد ضروری هموار سازد، تا شرایط بیماری و ویروس کرونا موجب ضایع شدن حق و تحت الشعاع قرار گرفتن عدالت نگردد، این معاونت نیز بدوا از لطف و همکاری وکلا و مردم شریف در جهت کمک به دستگاه قضایی مبنی بر انجام رسالت خود تقدیر و تشکر دارد.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها