موج
کدخبر : ۳۵۲۵۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352573

مصطفی خواجه در گفتگو با موج:

شرکت کننده رشته حفظ بیست جزء قرآن کریم چهل و سومین مسابقات سراسری قرآن کریم خواستار توجه بیشتر به ترویج روحیه قرآنی در کشور و انس علاقه مندان با قرآن کریم شد.

مصطفی خواجه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان،منشا علاقه خود به قرآن کریم و فعالیت در این زمینه را از دوران کودکی دانست و اظهار کرد: پدر و مادرم از کودکی همواره نسبت به من لطف داشته و من را از سن چهار سالگی به جامعه القرآن می‌بردند.

وی ادامه داد: بخش عظیمی از فعالیت امروز خود را در زمینه حفظ  و انس با قرآن کریم وابسته به همان دوران کودکی و آموزش‌ها می‌دانم.

این حافظ قرآن کریم در خصوص تاثیر پرداختن به قرآن بر زندگی شخصی حافظان، تصریح کرد: آموزش قرآن در زندگی من تاثیر بسیار زیادی گذاشت و از کودکی توانستم انس خوبی با معارف قرآنی بگیرم و علاقه‌مند به حفظ قرآن شدم.

وی با تاکید بر لزوم ترویج روحیه قرآنی در کشور و انس بیشتر علاقه مندان با قرآن کریم، ادامه داد: مسابقات قرآن کریم در سراسر کشور نیز بستر مناسبی برای تحقق معارف قرآنی است و باید به این مسابقات توجه ویژه‌ای شود.

خواجه با اشاره به شیوه متفاوت در برگزاری چهل و سومین مسابقات سراسری قرآن کریم، گفت: امسال با شیوع ویروس کرونا، شرکت کنندگان نمی توانند از اجرای دیگر متسابقین مطلع شده و ارزیابی بهتری از سطح خود داشته باشند اما برگزاری مسابقات به همین شکل نیز در ترویج روحیه قرآن تاثیر بسزایی داشته و عرصه را برای متسابقین در زمینه‌های مختلف قرآن و عترت فراهم می‌کند.

به گزارش موج، چهل و سومین مسابقات سراسری قرآن کریم به دلیل شیوع ویروس کرونا به‌صورت استودیویی ضبط شده و قضاوت و داوری مسابقات با پخش هم‌زمان آن از رسانه ملی انجام می‌شود تا از اعلام نتایج زودهنگام جلوگیری شود. 

نمایندگان استان اصفهان در این مسابقات با حضور در ساختمان پخش مرکز صدا و سیمای استان، در بخش‌های مختلف این دوره از مسابقات کشوری شرکت کردند.

گفتنی است؛ شرکت کنندگان استان در بخش بانوان نیز روز جمعه ۲۳ آبانماه، به صورت ویدئوکنفرانسی و با حضور در اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در این مسابقات شرکت کرده و با داورانی که در مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف استقرار یافته‌‌اند در ارتباط خواهند بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها