موج
کدخبر : ۳۵۲۴۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352445

رئیس سازمان آرامستان‌های شهرداری قم مطرح کرد؛

رئیس سازمان آرامستان‌های شهرداری قم گفت از نیروهای جهادی برای دفن اموات کرونایی در بهشت معصومه(س) استقبال می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید سیف‌الدین موسوی نیارکی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جهان، اظهار داشت: در مقابله با ویروس کرونا کل جهان عاجز بوده و با آغاز شیوع این بیماری و افزایش ناگهانی فوتی‌ها سازمان آرامستان‌ها نیز دچار تغییراتی در پروتکل‌های بهداشتی خود در مراحل دفن و تغسیل شد.

رئیس سازمان آرامستان‌های شهرداری قم توان مدیریتی بهشت معصومه(س) برای دفن اموات کرونایی مورد ارزیابی قرارداد و افزود: در بهمن‌ماه و اسفندماه سال ۹۸ به‌یک‌باره تعداد فوتی‌ها به دو برابر افزایش پیداکرده و شکل تدفین و تغسیل با پروتکل‌های جدید تغییر کرد.

موسوی نیارکی زمان موردنیاز برای انجام اعمال تغسیل و دفن را طولانی‌تر از زمان قبل دانست و ادامه داد: در بهمن‌ماه و اسفندماه سال ۹۸ نیروهای جهادی پرسنل آرامستان بهشت معصومه (س) در تغسیل و دفن یاری کرده و در مدیریت بحران تأثیرگذار بودند.

وی پرسنل آرامستان بهشت معصومه(س) در بخش بانوان کافی اعلام کرد و گفت: در حال حاضر باوجود توان بالای سازمان نیروهای جهادی در بخش آقایان کمک کرده و هیچ منعی برای حضور افراد به‌صورت داوطلبانه وجود ندارد.

رئیس سازمان آرامستان‌های شهرداری قم مسئولیت ساماندهی افراد جهادی در آرامستان بهشت معصومه(س) را بر عهده حوزه علمیه خواند و بیان کرد: داوطلبان برای تغسیل و دفن همیشه وجود داشته اما در دوران کرونا با مسئولیت حوزه علمیه ساماندهی شد و در کنار پرسنل بهشت معصومه(س) همکاری داشته‌اند.

موسوی نیارکی با تشبیه نیروهای جهادی به نیروهای بسیجی، خاطرنشان کرد: افراد جهادی بدون حقوق و چشم‌داشتی در آرامستان حضور پیداکرده و باید از نیروهای جهادی در همه حوزه‌های درمان، بهشت معصومه (س) و خیرین درمان قدرانی کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها