موج
کدخبر : ۳۵۲۲۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352241

به زودی به همت پیمانکاران داخلی؛

استاندار هرمزگان از آغاز عملیات اجرایی نیروگاه سیریک به زودی توسط پیمانکاران خبر داد و گفت: این پروژه در درست مطالعات است و به زودی کلنگ آن به زمین زده خواهد شد و تا تابستان ۱۴۰۰ باید به بهره برداری برسد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان در دیدار با طرزطلب مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی کشور و مهرانی مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق استان هرمزگان عنوان کرد: عملیات اجرایی نیروگاه ۱۶۰۰ مگاواتی سیریک به زودی توسط پیمانکاران داخلی آغاز و فعالیت آن از سرگرفته می شود.

وی ادامه داد: این نیروگاه به دست نیروهای توانمند داخلی احداث خواهد شد و استانداری هرمزگان نیز همکاری لازم را برای اجرای خوب این پروژه با کیفیت مناسب، انجام می‌دهد.

استاندار هرمزگان با اشاره به اهمیت تامین آب روستاهای شهرستان سیریک، افزود: از مزایای این طرح، تصویب احداث خط لوله آب از پایین دست سرنی به شهرستان سیریک نیز با مشارکت شرکت تولید برق نیروگاه حرارتی ظرف حداکثر 6 ماه احداث و مشکل آب روستاهای این شهرستان از این طریق رفع شود.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۳۰ روستای سیریک که با مشکل جدی آب روبرو هستند با اجرای این  پروژه از نعمت آب برخوردار خواهند شد، تصریح کرد: همچنین نیروگاه کلاس اف هنگام بندرعباس در دو فاز از ماه های آینده، وارد مدار می‌شود و بیش از ۶۰۰ مگاوات برق جدید تولید خواهد کرد.

همتی با اشاره به اینکه نیروگاه ۴۲ مگاواتی جاسک نیز دیگر پروژه مهم تولید برق در هرمزگان است که برای اجرای آن برنامه‌ریزی شده و احداث خواهد شد، اظهار کرد: این پروژه در درست مطالعات است و به زودی کلنگ آن به زمین زده خواهد شد و تا تابستان ۱۴۰۰ باید به بهره برداری برسد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها