موج
کدخبر : ۳۵۲۰۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352066

حزب رفاه ملی افغانستان حمله به دانشگاه کابل را با صدور بیانیه‌ای محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، متن بیانیه حزب رفاه ملی افغانستان به شرح زیر است:

در ایام خجسته زاد روز میلاد النبی و هفته وحدت مسلمین، وحشی‌های تروریست و مزدوران استکبار جهانی به مرکز علم و دانش، به دانشگاه کابل حمله نمودند و دهها تن از فرزندان معصوم و بی‌گناه این مرز و بوم را به خاک و خون نشانده‌اند، این جهالان تروریست و خفاشان مراکز علمی ما را بیش از گذشته مورد هدف تروریستی و دهشت افگنانه خود قرار داده است.

بیانیه حاکیست:حزب رفاه ملی افغانستان این اقدام جنایتکارانه و ضد بشری مزدوران و جاسوسان استکبار جهانی را به شدت محکوم می‌نماید و آنرا نشانه پستی و رذالت گروه‌های تروریستی و کشورهای خارجی می‌داند که دخیل در این حمله‌های وحشیانه و ضد انسانی می‌باشد.

دربخش دیگری ازاین بیانیه آمده است:حزب رفاه ملی افغانستان باورمند است این اقدام‌های ضد انسانی با همکاری بعضی کشورهای خارجی در افغانستان صورت می‌گیرد؛ به جا خواهد بود امنیت ملی کشور این قضایای تروریستی را برای مردم روشن نموده و حقایق را بیان دارد که دست کدام کشور خارجی در این نوع حمله‌ها دخیل است که در طی ۱۰روز گذشته به دو مرکز آموزشی و علمی کشور حمله تروریستی صورت می‌گیرد و صدها خانواده از مردم داغدار گردیده است.

بیانیه حاکیست: حزب رفاه ملی افغانستان بار دیگر خواهان خروج نیروها و قطعات نظامی کشورهای خارجی از افغانستان می‌باشد و آنرا در راستای منافع ملی کشور می‌داند و از دولت جمهوری اسلامی افغانستان به ویژه از رئیس جمهور و سرقوماندان اعلای قوای مسلح کشور جناب داکتر محمداشرف غنی می‌خواهد زمینه خروج قوای نظامی کشورهای خارجی از افغانستان را مهیا نمایند.

رسانه های افغانستان روز گذشته  گزارش دادند بدنبال صدای انفجار و شلیک گلوله از دروازه های شمالی و جنوبی دانشگاه کابل، نیروهای نظامی و امنیتی خود را به محل رسانده و دانشجویان و اساتید و میهمانان حاضر در مراسم افتتاح نمایشگاه کتاب را خارج کردند.

براساس گزارش رسانه های افغانستان، مهاجمین پس از چند ساعت زد و خورد توسط نیروهای امنیتی افغانستان کشته شدند و درگیری پایان یافت.

به گزارش منابع خبری افغان، حمله پیش از ظهردیروز  به دانشگاه کابل ۲۰ کشته و حدود ۴۰ زخمی برجای گذاشته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها