موج
کدخبر : ۳۵۱۸۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351874

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت هرمزگان گفت: بر اساس آخرین مصوبه ستاد تنظیم بازار استان، قیمت گوشت گوسفندی مخلوط کیلویی ۱۰۵ هزار تومان و گوشت گوساله مخلوط کیلویی ۹۰ هزار تومان است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، محمد عباسی معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت هرمزگان صبح امروز (۱۲ آبان ماه) در جریان بازدید از صنف فرآورده های گوشتی بندرعباس، افزود: این قیمت‌ها در ستاد تنطیم بازار استان هرمزگان به تصویب رسیده است و قیمت‌های پیشنهادی جدید پس از بررسی کارشناسی تصویب می‌شود.

وی اضافه کرد: واحدهای عرضه و توزیع گوشت قرمز در استان هم موظف هستند بر اساس قیمت‌های مصوب، گوشت قرمز را عرضه کنند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت هرمزگان با اشاره به اینکه اگر واحدهایی این قیمت مصوب را رعایت نکنند تخلف کرده اند و با آنان برخورد می‌شود، اضافه کرد: قیمت جدیدی به تازگی از طرف سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان پیشنهاد شده است که در حال بررسی هستیم و هنوز به تصویب نرسیده است.

همچنین سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی هرمزگان گفت: ۸۰ درصد دام سبک و ۵۰ درصد دام سنگین مورد نیاز استان از استان‌های دیگر تامین می‌شود.

عباس زارعی با اشاره به اینکه نوسانات قیمت دام و گوشت قرمز در کشتارگاه‌های سراسر کشور یکی از دلایل افزایش قیمت است، تصریح کرد: بر اساس مصوبه‌ای، ورود دام زنده به استان‌های جنوبی ممنوع است و گوشت از کشتارگاه‌ها تامین می‌شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه نیاز استان به گوشت قرمز روزانه ۴۷ تن است، بیان کرد: ۱۴۵ واحد عرضه گوشت قرمز در هرمزگان فعالیت می‌کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها