موج
کدخبر : ۳۵۱۷۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351749

مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان یزد گفت: با تلاش های صورت گرفته و برنامه ریزی های انجام شده، یک هزار و 4 نفر اکنون در زندان های استان در حوزه اشتغال مولد فعالیت دارند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، رضا ذولفعلی نژاد مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان یزد در دیدار با رئیس کل دادگستری استان یزد، افزود: به طور معمول، مددجویان زندانی، تخصصی نیستند و افراد بی سواد و یا کم سواد هستند که می توان از آن ها در کارهای خدماتی و یدی بهره برد البته اکنون بیشتر مددجویان در کارگاههای تولیدی و خدماتی مشغول به کار هستند و درحال حاضر به ۵۷ واحد تولیدی و خدماتی نیروی کار اعزام می شود.

وی حوزه اشتغال و استفاده از نیروی کار مددجویان زندانی را نیازمند برنامه ریزی و سرمایه گذاری ذکر کرد و بیان داشت: اگر سرمایه گذاری بتواند در داخل زندان سرمایه گذاری کند، مجموعه زندان می تواند در تأمین نیروی کار آن اقدام نماید.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در شهرستان اردکان، یک خَیِّر و سرمایه گذار، ۷۰۰ متر برای زندان ایجاد می کند تا بتوان برای زندانیان اشتغال ایجاد کرد.

وی افزود: اکنون 70 نفر از طریق انجمن تعاون، در شهرستان اردکان با خارج از زندان در ارتباط هستند و به حرفه و اشتغال مشغولند.

مدیر کل زندانهای استان یزد، با بیان اینکه در حال حاضر در داخل زندان هر آنچه که امکان ایجاد اشتعال وجود داشته، انجام شده است، ابراز داشت: ۵۳۰ نفر در حوزه اشتغال نشسته مشغول فعالیت هستند و در سال گذشته نیز، ۱۵ هزار اثر تولیدی زندانیان و در حدود 7 میلیارد ریال فروش داشته و امروز در هر ماه به طور میانگین ۵۰0 میلیون ریال درآمد کارگاه های تولیدی در زندان است.

وی از ورود مددجویان زندانی به حوزه تولید ماسک و گان خبر داد و گفت: براساس جمعیت موجود در زندان، اشتغال مولد حدود ۳۰ درصد و اشتغال غیر مولد نسبت به جمعیت حدود ۴۰درصد است.

ذولفعلی نژاد از با اشاره به موفقیت طرح های اشتغال و حرفه آموزی زندان، یادآور شد: نمونه های وجود دارد که مددجو پس از زندان به بازار مراجعه کرده و اکنون خود دارای کسب و کار و حتی نیروی کار می باشد.

وی تأکید کرد: شرایط جهت استفاده از زندانیان در حوزه کسب و کار فراهم است و برخی از موانع مانند شرایط خاص مددجو و شرایط تحمل حبس و برخی از مسائل تأمینی نیز باید لحاظ گردد که به آن مسائل هم توجه می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها