موج
کدخبر : ۳۵۱۳۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351350

​کارشناس مسوول سلامت کار مرکز بهداشت استان همدان خبر داد:

کارشناس مسوول سلامت کار مرکز بهداشت استان همدان با اشاره به شیوع کرونا و تعداد کارگران مبتلا در همدان، از مرگ یک کارگر و ابتلای 791 نفر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، مسعود شریفیان، کارشناس مسوول سلامت کار مرکز بهداشت استان همدان با اشاره به شیوع کرونا و تعداد کارگران مبتلا در همدان، گفت: از ابتدای اپیدمی ویروس کرونا تاکنون ۷۹۱ کارگر فعال در واحدهای بالای ۲۰ نیرو، به کرونا مبتلا شدند.

مسعود شریفیان اظهار داشت: تعداد زیادی از کارگران بهبود یافته و به محل کار و فعالیت بازگشتند و تنها یک کارگر بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده است.

وی اظهار داشت: درصد بالایی از این افراد در دورهمی های خانوادگی به کرونا مبتلا شدند یعنی فعالیت در واحد تولیدی منجر به ابتلای آنان به ویروس کرونا نشده است.

کارشناس سلامت کار مرکز بهداشت استان همدان گفت: بیشتر واحدهای تولیدی نسبت به رعایت شیوه نامه های بهداشتی توجه داشته و به منظور پیشگیری از انتقال بیماری به کارگران، تشویق و تنبیه هایی برای پرسنل در صورت توجه یا بی اعتنایی به مولفه های بهداشتی پیش بینی کردند.

شریفیان افزود: کارفرمایان برخی واحدها نیز نسبت به تهیه موادضدعفونی مورد نیاز، استفاده پرسنل  از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی بی توجه بودند که به آنها اخطار داده شد و تعدادی از آنها به مرجع قضایی معرفی شدند.

وی بیان کرد: پس از ابتلای یک یا چند تن از کارگران به ویروس کرونا نسبت به قرنطینه آنها اقدام شده و غربالگری در زمینه مبتلا نبودن دیگر کارگران به کرونا نیز صورت می گرفت و در صورت مشکوک بودن به کرونا به مرکز درمانی ارجاع شد.

کارشناس سلامت کار مرکز بهداشت استان همدان اظهار داشت: در راستای پیشگیری و کنترل بیماری کرونا در بخش صنایع ،کارخانجات و واحد های صنفی، مدیریت سلامت محیط و کار استان با همکاری ۵۶ نفر از بازرسان بهداشت حرفه ای با هدف تامین و حفظ سلامت نیروی کار استان اقدام به بازرسی از واحدها کردند.

شریفیان افزود: در بازرسی روزانه از واحدهای کارگری علاوه بر پیگیری فعالیت‌های روزمره توسط بهداشت حرفه‌ای، در خصوص رعایت پروتکل‌های اختصاصی گام دوم کنترل و پیشگیری بیماری کرونا به ویژه آموزش و غربالگری شاغلان، نظارت‌های لازم صورت گرفت.

وی بیان کرد: تنها در مهر امسال به دنبال بازرسی از ۲ هزار و ۵۹۴ کارگاه و واحد تولیدی برای ۵۶۲ واحد اخطاریه بهداشتی صادر و شماری از آنها به مراجع قضایی معرفی شدند همچنین رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی در سه واحد تولیدی منجر به تعطیلی این واحدها با دستور مقام قضایی شد.

شریفیان اضافه کرد: طبق آخرین ارزیابی های صورت گرفته ۷۵ درصد کارگران فعال در کارگاه های تولیدی بهداشت فردی را رعایت کرده بودند همچنین ۶۸ درصد نسبت به استفاده از ماسک و ۶۸ درصد به پروتکل فاصله‌گذاری فیزیکی توجه داشتند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها