موج
کدخبر : ۳۵۱۲۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351289

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: زندان‌های قم تنها مراکزی در سطح کشور بودند که در آنها هیچ‌گونه فوت براثر کرونا گزارش نشده است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، رییس دانشگاه علوم پزشکی قم درجلسه ستاد مدیریت بحران که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: هفته آینده تمام مراکز فنی حرفه‌ای، دانشگاهی، آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه باید به‌صورت غیرحضوری برگزار شود.

محمدرضا قدیر گفت: تمام رستوران‌ها، بستنی‌فروشی‌ها، آبمیوه فروشی ها، کبابی‌ها و مراکز مشابه باید با یک‌سوم ظرفیت خود فعالیت داشته باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم ابراز داشت: مهدهای کودک قم و قلیان سراهای قم طی هفته آینده تعطیل خواهند بود و گیم نت‌ها و محل‌های بازی هم با یک‌سوم ظرفیت می‌توانند فعالیت داشته باشند.

وی اضافه کرد: برگزاری هرگونه تجمعی در قم ممنوع است و روزبازارها و استخرهای سرپوشیده و ورزش‌های پربرخورد نیز غیرفعال خواهند بود.

قدیر با بیان این که رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی باید از داخل خانه‌ها شروع شود افزود: وضعیت قم در پیشگیری از کرونا یک شرایط کاملا شکننده است و باید محدودیت‌های اعمال‌شده ادامه یابد.

وی تصریح کرد: ۲۳۰ شهر در وضعیت قرمز دارد که قم هم در بین این شهرستان‌ها قرار داشته و میزان تردد درون و برون‌شهری در این استان بسیار زیاد است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: تراکم جمعیت، تجمعات و تردد وضعیت پیشگیری و مبارزه با کرونا در قم را شکننده و دشوار کرده است.

به گفته وی، هرگونه برگزاری تجمع و همایشی در قم همچنان ممنوع است و برگزاری همایش در شرایط سخت کنونی گناه و منکر است.

وی خاطرنشان کرد: همایش ۱۳ آبان باید به‌صورت مجازی برگزار و هیچ همایش و تجمع دیگری هم نباید در قم برپا شود.

قدیر تصریح کرد: از صداوسیمای مرکز قم درخواست می‌کنیم تصاویر هیچ فرد یا تجمعی که در آن مردم از ماسک استفاده نمی‌کنند را پخش نکند.

قدیر ابراز داشت: میانگین استفاده از ماسک در قم ۷۰ درصد است و در بازگشایی مجدد شبستان‌های حرم حضرت معصومه باید استفاده از ماسک اجباری باشد و یا در بین زائران توزیع گردد.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم نیز بیان کرد: حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران آمادگی کامل را برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بازگشایی شبستان‌های آن طبق نظرات ستاد مبارزه با کرونای استان را دارا هستند.

یونس عالی پور ابراز داشت: میانگین استفاده از ماسک در حرم مطهر کاملا رضایت‌بخش است.

به گفته وی، نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی قم در بازدید از حرم مطهر با بازگشایی مجدد شبستان‌های آن موافق هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها