موج
کدخبر : ۳۵۱۲۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351212

محمد حسین محمدی:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان گفت: بیش از سه هزار انشعاب غیر مجاز آب در سطح استان کردستان وجود دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محمدحسین محمدی صبح امروز چهارشنبه در گفت و گو با رسانه های کردستان اظهار داشت: سالانه 2 میلیون مترمکعب آب شرب از طریق سه هزار و 500 فقره انشعاب غیرمجاز در استان مصرف می‌شود که رقم قابل توجهی است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان گفت: 98 درصد انشعاب‌های غیرمجاز آب در استان مربوط به نواحی منفصل شهری در سنندج، سقز، بانه و مریوان است.

وی با بیان اینکه هدف شرکت آبفا بهره‌مندی اقشار مختلف جامعه در سطح شهر و روستا از آب سالم و بهداشتی است، افزود: نصب انشعاب غیرمجاز علاوه بر اینکه دست درازی به اموال عمومی محسوب شده و خلاف قانون و شرع اسلام است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان کردستان یادآور شد: خانوارهایی که از انشعاب غیرمجاز آب استفاده می‌کنند، برای تبدیل آن به مجاز، خارج از نوبت به بانک طرف قرارداد برای دریافت تسهیلات و یا پرداخت مبلغ آن به صورت اقساط کوتاه مدت معرفی می‌شوند.

محمدی خواستار اقدام سریع استفاده‌کنندگان غیرمجاز آب برای تبدیل انشعاب به مجاز شد و اضافه کرد: امکان انتقال آلودگی به شبکه‌های آب شرب ناشی از اتصال غیراصولی و گرفتگی و جاری شدن فاضلاب و بروز بیماری از جمله تبعات استفاده از انشعاب غیرمجاز آب و فاضلاب است.

وی اظهار داشت: بدلیل عدم وصول درآمدهای حق انشعاب غیرمجاز و مصارف ماهانه، اختلال در برنامه‌ریزی توسعه آتی تاسیسات و هزینه جبران کسری منابع آبی مشترکان قانونی، این شرکت متحمل هزینه‌های هنگفتی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها