موج
کدخبر : ۳۵۱۱۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351120

علی صالحی مطرح کرد؛

اعضای شورای مرکزی دفتر نمایندگی دیده بان شفافیت و عدالت هرمزگان با رئیس کل دادگستری استان دیدار و گفتگو نمودند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در این نشست با تبریک فرارسیدن امامت حضرت مهدی موعود (عج) گفت : امروز دستگاه قضایی در زمینه مبارزه با فساد نه مماشات می کند، نه ملاحظه کاری و نه تحت تاثیر جو قرار می گیرد بلکه طبق قانون و شرع اقدام می کند و با کسانی که قصد سو استفاده مالی و فساد دارند قاطعانه برخورد خواهد کرد.  

علی صالحی بیان داشت: در راستای سیاست های کلی نظام و سیاست های قوه قضائیه، دستگاه قضایی اجازه خسارت و تضییع بیت المال و خسارت به دولت و مردم  را نمی دهد و این طور نیست که تنها به یک مقوله توجه کند بلکه به توازن و عدالت به همه جهات و مسائل می پردازد به طوری که پیشگیری و مقابله با فساد، پیگیری حقوق عامه مردم و سایر موارد را قاطعانه دنبال می کند. 

وی با بیان اینکه همه در مقابل نظام و مردم وظیفه دارند ادامه داد: مدیران در دولت جمهوری اسلامی خدمتگزار مردم هستند و غیر این قابل قبول نیست و مسئولان وظیفه دارند کار مردم را به بهترین نحو ممکن انجام دهند. 

رئیس کل دادگستری استان تاکید کرد: مدیران در بحث مقابله با فساد نباید منتظر دستور باشند بلکه باید فساد ستیز بوده و از همه جلوتر اقدام کند.        

علی صالحی با اشاره به اینکه اگر دیدیم فسادی صورت می گیرد باید مبارزه کنیم گفت: هدف از مبارزه با فساد و پیشگیری استحکام پایه های نظام و امیدواری مردم به نظام است که مسئولیت و فعالیت شما می تواند کمک بسیار موثری در این زمینه باشد.

وی با بیان اینکه اولین استانی هستیم که از گزارشگران فساد تجلیل کرده ایم افزود: نهاد دیده بان شفافیت و عدالت باید در همه بخش ها و حوزه ها اشرافیت کامل داشته باشد و با در نظر گرفتن رضایت خداوند، بدون دخالت در زندگی شخصی افراد، رعایت موازین شرعی، سریع، دقیق و با اخلاص و بدور از حب و بغض گزارشات مستند و کاملی ارائه کند، زیرا دستگاه قضایی براساس مستندات پرونده وارد عمل می شود. 

صالحی تصریح کرد: نهاد دیده بان شفافیت و عدالت علاوه بر مبارزه و پیشگیری باید مدیرانی که پاک دست هستند و خوب کار می کنند را نیز معرفی و برجسته کند تا مدیران تقویت شوند و سایر مدیران نیز تلاش کنند و به سمت مطالبه گری بروند.  

رئیس کل دادگستری هرمزگان با بیان اینکه حوزه پیشگیری بسیار مهم است گفت: کادر ادارات و کارمندان سرمایه های نظام هستند که نباید از دست بروند به طوری که قبل از اینکه فردی در منجلاب فرو رود شما باید ورود و پیشگیری کنید.

علی صالحی تاکید کرد: دستگاه قضایی از شما حمایت و پشتیبانی می کند و از گزارشات مربوط به فساد نیز استقبال می کند. 

وی از نهاد دیده بان شفافیت و عدالت خواست که به حقوق عامه ورود جدی داشته باشند و حتی اگر روزانه نیز این نهاد گزارش داشته باشد مورد استقبال قرار خواهد گرفت و در اسرع وقت اقدام خواهد شد. 

صالحی خاطر نشان کرد : وظیفه مهم و سنگینی بر دوش شماست زیرا همه نسبت به نظام، خون شهدا و خانواده آنها مدیون هستیم و نباید اجازه دهیم مردم سر سوزنی ناراحتی داشته باشند. 

مدیر دفتر نمایندگی دیده بان شفافیت و عدالت در هرمزگان نیز در این دیدار با تبریک فرا رسیدن امامت امام عصر (عج) و با اشاره به فعالیت دو ماهه این نهاد در استان گفت: آنچه برای نهاد دیده بان شفافیت و عدالت مهم است مساله پیشگیری است تا اقدام، حرکت های این نهاد، ماموریت ها، کنترل و نظارت مستمر، استفاده از سیستم جامع الکترونیک و تلاش در راستای کاهش ارتباط ارباب رجوع و کارمندان و همچنین آموزش ها در این راستا است. 

پرویز سالاری افزود : دامن جمهوری اسلامی پاک ترین دامن از پلشتی هاست اما عدم کارآمدی برخی مدیران سبب بروز فساد اداری  و رانت خواری شده است. 

وی ادامه داد: در نظام ما ملت کارفرما و دولت کارگزار و خدمتگزار است بنابراین خدمتگزار باید در تمام سطوح به کارفرما گزارش دهد. 

سالاری خاطر نشان کرد: قانون گذار در جمهوری اسلامی خوب عمل کرده است به طوری که در ذیل همه سازمان ها و ادارات دستگاه های نظارتی وجود دارد اما متاسفانه در بسیاری از جاها این ابزارها کارایی خود را از دست داده و سبب شده که فساد و رانت دامن جمهوری اسلامی را بگیرد . 

دیدیان شفافیت هرمزگان 2

مدیر دفتر نمایندگی دیده بان شفافیت و عدالت در هرمزگان بیان داشت: یکی از راهکار ها برای برون رفت از این اپیدمی استفاده از  مشارکت عمومی و نظارت همگانی است همانگونه که امام (ره) فرمودند"هرکجا با مشکل مواجه شدید از مردم کمک بگیرید" باید در این زمان که در حال جنگ اقتصادی هستیم از مردم برای مبارزه با فساد استفاده کنیم.

سالاری ادامه داد : طبق اصل 44 قانون اساسی باید خصوصی سازی صورت گیرد و دولت تنها نظارت و برنامه ریزی کنند که متاسفانه در این زمینه خوب عمل نکرده ایم و رانت و فساد به وجود آمد. 

وی ادامه داد: از طرفی بر ارائه تسهیلات از طرف بانک ها برای اشتغال زایی و کار آفرینی نیز نظارتی وجود ندارد و مبالغ تسهیلات در جای دیگر و مصارف دیگر هزینه می شود. 

وی با اشاره به واگذاری 500 هکتار از اراضی شرق بندرعباس برای مزارع پرورش میگو تصریح کرد : این زمین ها برای ایجاد دهکده گردشگری در نظر گرفته شده بود که با سنگ اندازی هایی که صورت گرفت سرمایه گذار در جای دیگر سرمایه گذاری کرد و زمین ها بدون کارشناسی به سایت پرورش میگو تبدیل شد که جلوی اشتغال و راه امرار معاش مردم روستاهای آن منطقه را از دریا مسدود کرد. 

سالاری خاطر نشان کرد : مردم از کمبود ها ناراحت و ناراضی نیستند بلکه از تبعیض ناراحتند، باید زمینه اشتغال جوانان تحصیل کرده باز شود تا این سرمایه های اجتماعی هدر نرود، زیرا قدرت سرمایه اجتماعی از قدرت اقتصادی بیشتر است . 

وی در پایان خواستار حمایت رئیس کل دادگستری استان از نهاد دیده بان  در زمینه ارتقا سلامت اداری  در استان شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها