موج
کدخبر : ۳۵۰۹۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350911

طی یک ماه گذشته؛

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش از پلمب 12واحد متخلف به دلیل رعایت نکردن ضوابط بهداشتی توسط بازرسان بهداشت محیط خبر داد و گفت: ساکنان کیش در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی می توانند موارد را از طریق سامانه 190 و یا شماره تلفن 44423311 گزارش کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، محمدرضا رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت کیش از تشدید نظارت های حداکثری بازرسان بهداشت محیط برای حفظ و ارتقای سلامت عموم جامعه در جزیره کیش که با جدیت تمام ادامه دارد، خبر داد و گفت: تعداد767 مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی که با سلامت مردم ارتباط مستقیم داشت توسط کارشناسان بهداشت محیط کیش در مهر امسال انجام شده است.

رضانیا در تشریح واحدهای پلمب شده، افزود: در این مدت 21 مورد نمونه برداری از آب،26 مورد نمونه برداری از نظر وجود جوش شیرین در نان،16مورد نمونه برداری از مواد غذایی،223مورد کلر سنجی از آب آشامیدنی،820 مورد سنجش مواد غذایی از نظر (دما،روغن ،نمک)توسط تجهیزات پرتابلی مورد بررسی قرار گرفته است.

وی گفت: توسط بازرسان بهداشت محیط، آموزش های فردی در صنوف مختلف انجام شده و بروشورهای آموزشی و بهداشتی در خصوص آگاهی بخشی از خطرات ناشی از شیوع ویروس کرونا نیز توزیع شده است.

لازم به ذکر است تا کنون به 62 مورد شکایات مردمی توسط مرکز توسعه سلامت کیش رسیدگی شده است. ساکنین کیش و گردشگران در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی می توانند موارد را از طریق سامانه 190 و یا شماره تلفن 44423311 گزارش کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها