موج
کدخبر : ۳۵۰۸۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350854

تا هفته ی آینده؛

رئیس بیمارستان کیش، از اختصاص ۱۰۰ عدد انسولین قلمی از نوع (نوورپید و لانتوس) مورد نیاز بیماران دیابتی در کیش خبرداد و گفت: ۲۰۰ عدد انسولین دیگر هم تا هفته آینده به بیمارستان کیش داده شده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مصطفی نادعلی نژاد رئیس بیمارستان کیش از اختصاص ۱۰۰ عدد انسولین قلمی از نوع  (نوورپید و لانتوس)  مورد نیاز بیماران دیابتی در کیش خبرداد و گفت: انسولین قلمی ازنوع نوورپید و لانتوس  از سوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به کیش اختصاص پیدا کرده و قول تخصیص ۲۰۰ عدد انسولین دیگر هم تا هفته آینده به بیمارستان کیش داده شده است.

رئیس بیمارستان کیش در خصوص انسولین قلمی مورد نیاز مسافران در کیش گفت:  بر اساس سیاست‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سهمیه انسولین قلمی هر استان به تعداد بیماران نیازمند همان استان تخصیص یافته است و به همین دلیل مسافران قبل از عزیمت به کیش، انسولین مورد نیاز را از شهر محل اقامت خود تامین کنند.

دکتر نادعلی نژاد افزود: در موارد اورژانسی انسولین قلمی مورد نیاز مسافران جزیره کیش تامین خواهد شد.

وی گفت: انسولین‌های نوع رگولار و (nph) هم اثر بخشی انسولین‌های قلمی را دارند و مسافران در صورتی که نتوانستند انسولین از نوع قلمی تهیه کنند می‌توانند از این  نوع انسولین‌ها استفاده کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها