موج
کدخبر : ۳۵۰۲۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350205

رییس کل دادگستری استان قم گفت: زندان جای کسانی است که آزاد بودن آن‌ها امنیت جامعه را به خطر می اندازد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیین معارفه مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان قم با حضور حجت الاسلام والمسلمین مظفری ، رییس کل دادگستری استان قم ، فراهانی معاون قضایی و اجرای احکام و امور مجلس سازمان زندان های کشور و اعضای شورای قضایی استان قم در سالن اجتماعات دادگستری برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین مظفری ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول و هفته نیروی انتظامی به سبز پوشان این نیرو و قدردانی از زحمات مدیرکل سابق و تبریک انتصاب مدیرکل جدید با اشاره به موضوع مدیریت افزود: موضوع مدیریت در نظام اسلامی با سایر نظام ها تفاوت زیادی دارد. در نظام اسلامی، بر اساس مبانی و نظام اسلامی مدیریت پذیرفته می شود و طبیعتا باید اصول اسلامی در مدیریت و اعمال مدیریت مد نظر قرا گیرد که از جمله این اصول عدالت محوری است.

رییس کل دادگستری استان قم با بیان اینکه هر مدیری باید موضوع عدالت محوری را مد نظر قرار دهد و اگر این کار را نکند یقینا از نظر اصول اسلامی دور شده است، اظهار کرد: در نظام اسلامی وظیفه شرعی و قانونی در یک راستا است؛ یعنی هر کس به وظیفه قانونی خود عمل کند در اصل به وظیفه شرعی خود عمل کرده است و همینطور بالعکس.

وی با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری و ریاست قوه قضاییه در خصوص امنیت بیان کرد: با وجود شرایط خاص جامعه موضوع امنیت در اولویت اول دستگاه قضایی قرار گرفته است و با تاسی از مقام معظم رهبری و ریاست قوه قضاییه، در برخورد با جرایم خشن دستگاه قضایی محکم عمل می کند؛ حتی در این راستا معاونتی را در استان قم با عنوان معاونت جرایم خاص ایجاد کرده ایم تا پیگیر این گونه پرونده ها از ابتدای تشکیل تا اجرای آن باشد.

حجت الاسلام والمسلمین مظفری در خصوص زندانیان مالی و مهریه اظهار کرد: زندانی کردن اشخاصی که آزاد بودن آن ها هیچ صدمه ای برای امنیت جامعه ندارد واقعا مصلحت نیست. زندان جای کسانی است که آزاد بودن آن ها امنیت جامعه را به خطر می اندازد.

رییس کل دادگستری استان قم با اشاره به موضوع مواد مخدر بیان کرد: موضوع مواد مخدر مورد تاکید ریاست قوه قضاییه است. اخیرا دستورالعمل آن ابلاغ شده است یکی از بندهای آن که مربوط به زندان است، این است که زندانیان این گونه از جرایم از سایر زندانیان جدا شوند و این حکایت از اهمیت بالای این جرایم دارد و همه باید به صورت قاطع و جدی از بدو تشکیل پرونده تا اجرای حکم محکم بایستیم.

در ادامه فراهانی، معاون قضایی و اجرای احکام و امور مجلس سازمان زندان های کشور با ابراز امیدواری از اینکه این تغییر و تحولات موجب خیرو برکت باشد، افزود: پست و مقام در این چند روز دنیا نباید موجب مسرت شود.

وی با اشاره به سیاست های سازمان زندان ها خاطرنشان کرد: اهتمام قابل توجه به اصلاح و تربیت، فعال کردن اشتغال و حرفه آموزی زندانیان، کاهش موانع قضایی و امنیتی و شفاف سازی جهت دیده شدن زندان ها و باز شدن فضا برای درک عمیق تر مسئولان از وضعیت زندان ها، تکریم نیروی انسانی سازمان به عنوان مهمترین سرمایه های سازمان، پرهیز از تکلفات و اسراف کاری از جمله سیاست های رییس سازمان زندان ها در این دوره تحول است که امیدواریم با شناختی که از سوابق آقای مرتضوی داریم سیاست های مذکور در امور محوله تحقق پیدا کند.

در ادامه مراسم حجت الاسلام والمسلمین رستمی، سرپرست سابق زندان های استان قم با ارائه گزارش مختصری از اقدامات صورت گرفته در دوران تصدی خود را ارائه داده و از همکاری صمیمانه رییس کل دادگستری استان قم و تلاش همه جانبه همکاران اداره کل زندان های استان قم در طی این مدت قدردانی کرد.

در پایان مرتضوی مدیرکل جدید زندان های استان قم ضمن قدردانی از زحمات حجت الاسلام والمسلمین رستمی بیان کرد: امیدواریم بتوانیم با کمک ریاست کل دادگستری استان فم به عنوان رییس شورای قضایی موضوع اشتغال و حرفه آموزی زندانیان را فعال کرده و سیاست های کلی دستگاه قضایی در رابطه با زندان را به نحو احسن در شهر کریمه اهل بیت (س) اجرایی کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها