موج
کدخبر : ۳۴۹۹۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349933

استاندار قم:

استاندار قم زمینه و بستر وقف را باورهای دینی مردم دانست.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست در دیدار مدیران اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، با اشاره به ظرفیت‌های استان قم در حوزه وقف، اظهار داشت: برنامه‌های تحول آفرین در حوزه وقف حمایت می‌شوند.

وی بابیان اینکه اماکن و بقاع متبرک امامزادگان جزو جاذبه‌های معنوی استان به شمار می‌آیند یادآور شد: سالانه بیش از ۲۰ میلیون زائر داخلی و خارجی به شهر مقدس قم مشرف می‌شوند که بقاع متبرک می‌توانند در میزبانی از ایشان و توسعه گردشگری مذهبی نقش مهمی ایفا کنند.

استاندار قم بابیان اینکه باورهای دینی مردم یک زمینه و بستر برای امر وقف است، احیاء و اعتلای این فرهنگ را ضروری دانست و گفت: می‌توانیم با جهت‌دهی به این باورها زمینه روزآمدی، بهنگام سازی و کارآمدی بیشتر امور خیریه را فراهم کنیم.

وی فرهنگ‌سازی در راستای سوق دادن امور خیر به حمایت از علم و دانش، نخبگان علمی و اقتصاد دانش‌بنیان را ازجمله الگوهای جدید در بحث وقف دانست و خاطرنشان کرد: در موضوع سلامت مردم نیز در شرایطی که با شیوع کرونا مواجه هستیم می‌توانیم جبهه سلامت را با کمک خیران و مردم حمایت کنیم.

سرمست در بخش دیگری از سخنان خود تعامل و همکاری بین دستگاه‌های اجرایی را در پیشبرد برنامه‌های استان ضروری دانست و تصریح کرد: باید از همه امکانات دولتی در مسیر رضایتمندی مردم و خدمت‌رسانی استفاده نماییم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها