موج
کدخبر : ۳۴۹۸۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349864

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان سنندج از آغاز عملیات شستشو و گندزدایی مخازن ذخیره آب شرب در این شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، مازیار سهراب نژاد ظهر امروز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب افزود: امور آب و فاضلاب شهرستان سنندج هر ساله به منظور حفظ سلامت شهروندان، اقدام به شستشوی مخازن شهر، مخازن فاز یک و 2 تصفیه خانه و شبکه توزیع می­نماید.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان سنندج در ادامه به حجم مخازن موجود در تصفیه خانه و سطح شهر اشاره کرد و افزود: حجم مخازن فاز یک و 2 تصفیه خانه 43500 مترمکعب و  مخازن موجود در سطح شهر نیز 85350 مترمکعب است.

وی افزود: تاکنون مراحل شستشوی 23000 مترمکعب از مخازن فاز یک و 2 تصفیه خانه و 13 مخزن با حجم 24500 مترمکعب از  34 مخزن سطح شهر انجام شده است، مخازن سطح شهر که تاکنون  عملیات شستشو انجام گرفته شامل فیض آباد، تپه شب بو، خضرزنده، تپه الله اکبر، شهرک سعدی و بهاران 2 می­باشد.

وی تصریح کرد: در اقدامی دیگر به منظور تامین فشار آب نواحی شرقی حسن آباد نیز شستشو و تست شبکه اصلی برگشت مسکن مهر 2 به طول 1100 متر انجام گرفت. 

وی با اشاره به اهمیت نگهداری بهداشتی و شستشوی مخازن ذخیره آب، گفت: شستشوی مخازن با هدف ارتقای سطح کیفی و بهداشتی آب برای توزیع به شهروندان صورت می­گیرد و بر اساس برنامه زمان­بندی اعلام شده و مطابق استانداردهای آب، از اوایل مهر تا اواسط آبان تمام مراحل شستشو تحت نظارت اداره کنترل کیفی امور آبفا و مرکز بهداشت سنندج انجام می­شود.

سهراب نژاد در پایان اظهار داشت: همچنین 48 نقطه بالغ بر 600 کیلومتر از شبکه توزیع آب سنندج در سال جاری شستشو شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها