موج
کدخبر : ۳۴۹۵۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349595

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند گفت: برای حرکت به سمت توسعه و شکوفایی بیشتر و تسریع در حل مشکلات نیازمند همدلی و همگرایی و استفاده از ظرفیت‌های موجود هستیم و در این راستا از نمایندگان استان باید با همفکری، تعامل و رایزنی در جهت اخذ اعتبارات بیشتر تلاش کنند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در جلسه شورای معاونین استانداری که با حضور ابراهیم عزیزی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به شیوع پیک سوم کرونا در کرمانشاه در حال حاضر بیشترین و مشکلی که در استان وجود دارد بحث کرونا است و در پیک‌های اول و دوم با همکاری مناسب و خوب استان قادر شدیم که این پیک‌ها را پشت سر بگذاریم و جزء استان‌های موفق کشور قرار بگیریم اما متأسفانه در پیک سوم مشکل بیماری بیشتر شده و استان در این زمینه وضعیت خوبی ندارد.

مقام عالی استان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در استان برای تولید ماسک و کواد ضدعفونی ادامه داد: در حال حاضر هیچ مشکلی در این زمینه نداریم اما نگران کاهش مشارکت مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستیم و امیدواریم همان‌طوری که با همکاری مردم در پیک‌های اول و دوم این بیماری را پشت سر گذاشتیم در پیک سوم هم خطر این بیماری رفع شود و استان به وضعیت بهتری برسد.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: 6 شهر استان در وضعیت شهرهای پرخطر کشور قرار دارند و شدت این بیماری متأسفانه در استان روبه افزایش است و درگذشته که فوتی‌های استان 7 الی 8 نفر در روز بود امروز به 18 نفر رسیده است و این به معنای زنگ خطر برای کرمانشاه است.

بازوند گفت: مشارکت مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پیک‌های اول و دوم 70 درصد بود اما امروز این مشارکت به 42 درصد کاهش پیداکرده است لذا از بزرگان و مسئولین استان می‌خواهیم که نسبت به افزایش خطرپذیری این بیماری اطلاعات و آگاهی‌های لازم را به مردم گوشزد کنند.

نماینده ارشد دولت در استان بابیان اینکه در مهار این بیماری علاوه بر حفظ جان و سلامتی مردم باید به فکر درآمد مردم نیز باشیم، گفت: همه مردم به‌نوعی به فکر و دنبال کسب درآمد برای اداره زندگی خود هستند لذا اینکه بخواهیم کسب‌وکارها را تعطیل کنیم زیاد منطقی به نظر نمی‌رسد و تنها را مقابله با این بیماری حفظ بهداشت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

وی فرهنگ‌سازی و اقناع‌سازی مردم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مسئولین به‌ویژه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را بسیار اثربخش و مهم عنوان کرد و گفت: باید به سمتی حرکت کنیم که همه مردم از ماسک استفاده کنند و نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی‌تفاوت نباشند.

استاندار کرمانشاه تلاش برای گرفتن تجهیزات حفاظتی و درمانی برای مقابله قاطع‌تر با بیماری کرونا از سوی مسئولین را مورداشاره قرارداد و بیان داشت: بعضی استان‌ها از برخی وزارتخانه‌ها کمک‌هایی برای تجهیزات حفاظتی دریافت کرده‌اند که ضروری است مدیران استان همراه با نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی پیگیری‌های لازم را در این خصوص با وزارتخانه‌ها ازجمله وزارت نفت انجام دهند تا در این زمینه بتوانیم تجهیزات خوبی را برای استان اخذ کنیم.

وی همچنین ارائه بعضی از راهکارها ازجمله مشارکت و همراهی خیرین جهت خرید 9 هزار تبلت برای دانش‌آموزان در استان را مورد تأکید قرارداد و بیان داشت: در حال حاضر 9 هزار دانش‌آموز در استان فاقد تبلت هستند که همین موضوع منجر به‌جا ماندن این تعداد دانش‌آموز از سیستم‌های آموزشی و شبکه‌های شاد می‌شود لذا برای حل این مشکل ضروری است که با همفکری با نمایندگان محترم مردم استان در مجلس شورای اسلامی ازجمله دکتر عزیزی که دارای چهره ملی هستند به سمت جلب مشارکت خیرین برای خرید این تعداد تبلت حرکت کنیم.

مقام عالی استان با اشاره به تبعات و خسارت‌های واردشده به استان در بحث کرونا گفت: متأسفانه تاکنون بیش از 10 الی 15 هزار میلیارد تومان بر اثر کرونا در استان خسارت واردشده است که برای کاهش این خسارت‌ها نیازمند انسجام، وحدت، همگرایی و همفکری یکدیگر هستیم.

وی همچنین با اشاره به سفر دکتر نوبخت به استان کرمانشاه طی چند مدت گذشته افزود: در سفر دکتر نوبخت به استان کرمانشاه بیش از 2 هزار و 450 میلیارد تومان اعتبار برای استان در بخش‌های مختلف به تصویب رسید که حقیقتاً کار بسیار ارزشمندی است و همچنین تفاهم‌نامه برای ساخت 2 هزار مسکن ویژه محرومین منعقد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها