موج
کدخبر : ۳۴۹۴۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349408

اسامی فیلم های سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان

دبیر سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اسامی فیلم های راه یافته به سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، علیرضا تابش در نشست خبری مجازی با اصحاب رسانه  با اشاره به فیلم های سی وسومین جشنواره کودک و نوجوان گفت: 11 فیلم «آرزوی زیبا» به کارگردانی علی قوی‌تن و تهیه‌کنندگی علی قوی‌تن و بنیاد سینمایی فارابی؛ «بچه‌گرگ‌های دره سیب» به کارگردانی فریدون نجفی و تهیه‌کنندگی مجید برزگر؛ «بعد از اتفاق» به کارگردانی پوریا حیدری اوره و تهیه‌کنندگی شهاب حسینی؛ «جزیره فضایی (تورنادو۲)» به کارگردانی سیدجواد هاشمی و تهیه‌کنندگی سیدجواد هاشمی؛ «خورشید» به کارگردانی مجید مجیدی وتهیه‌کنندگی مجید مجیدی و امیر بنان؛ «سلفی با رستم» به  کارگردانی حسین قناعت و تهیه‌کنندگی حسین قناعت؛ «لوپتو (پویانمایی)» به کارگردانی عباس عسکری و تهیه‌کنندگی محمدحسین صادقی؛ «مسیر معکوس» کارگردانی ابوالفضل جلیلی و تهیه‌کنندگی ابوالفضل جلیلی وبنیاد سینمایی فارابی؛ «مهران» به کارگردانی رقیه توکلی و تهیه‌کنندگی محمد پیرهادی و بنیاد سینمایی فارابی؛ «نارگیل» به کارگردانی سیدداود اطیابی و تهیه‌کنندگی ابراهیم عامریان؛ «والدین امانتی» به کارگردانی و تهیه گنندگی حسین قناعت در بخش مسابقه سینمای ایران اکران خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین 10 فیلم بلند داستانی «بازیگوش‌ها» به کارگردانی نادره ترکمانی و تهیه‌کنندگی مهدی اکبری، «به یادم باش» به  کارگردانی مجتبی سعیدزاده و تهیه‌کنندگی مجتبی سعیدزاده؛ «پیله و پروانه» به کارگردان محمد صالحی‌نژاد دهکی و تهیه‌کنندگی محمد صالحی‌نژاد دهکی و مهدی اکبری؛ «حکم مادری» به کارگردانی زنده‌یاد سیامک صرافت و تهیه‌کنندگی ابراهیم امیرخانی؛ «خداحافظ سینما» به کارگردانی یاسر احمدی؛ «سلیم» به کارگردانی وحید پاکزاد و تهیه‌کنندگی سیدمحسن طباطبا‌یی‌پور؛ «شماره ۲۹» به کارگردانی هادی رحیمی خواص و تهیه‌کنندگی مریم خلیلی؛ «صفردر سفر» (پویانمایی) به کارگردانی احمدرضا نصری و تهیه‌کنندگی احمدرضا نصری، محصول مرکز آفرینش‌های هنری بسیج استان اصفهان؛ «گل مهربونی» به کارگردانی داریوش احمدیان و تهیه‌کنندگی مهدی کارآمد تبریزی و محمد نجفی‌زاده؛ «هدیه» به  کارگردانی مسعود فرخنده طینت‌فرد در بخش فیلم‌های بلند داستانی اکران خواهد شد.

تابش در خصوص اکران فیزیکی فیلم های جشنواره توضیح داد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده ۱۱ فیلم سینمای کودک و نوجوان به صورت محدود اکران فیزیکی می شود.

دبیر سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان گفت: فیلم‌های آرزوی زیبا، بچه گربه‌های دره سیب، بعد از اتفاق، جزیره فضایی یا ترنادوی ۲، خورشید، سلفی با رستم، پونمایی لپ بو، مسیر محبوس، خورشید، مهران، نارگیل و والدین امانتی، ۱۱ فیلمی است که مقرر شده به صورت فیزیکی اکران شود.

شعار امسال جشنواره "هر خانه یک سینما، هر کودک یک داور"

دبیر جشنواره سی و سوم با اشاره به شعار این دوره از جشنواره عنوان کرد: شعار امسال ما هر «خانه یک سینما، هر کودک یک داور» است.

وی افزود: برگزاری این جشنواره صورت مجازی تصمیم سختی بود که در مشورت با تمام عوامل جشنواره، منتقدان و اصحاب رسانه به این مدل از برگزاری رسیدیم. اصحاب رسانه، صاحبان آثار، داوران جشنواره و کودکان و نوجوانان از روز شنبه با مراجعه به سایت‌های جشنواره در حساب کاربری خود با استفاده از کدهای تخفیف می‌توانند فیلم‌های مورد نظرشان را به صورت آنلاین تماشا کنند. همچنین داوران کودک و نوجوان با مراجعه به حساب کاربری خود می‌توانند فیلم‌ها را به‌صورت رایگان تماشا کنند و از طریق همان صفحه رأی و نظر خودشان را ثبت کنند.

دبیر سی و سومین ج شنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با اشاره به بخش کارگاه‌های آموزشی جشنواره فیلم کودک و نوجوان گفت: کارگاه‌های آموزشی که در دو بخش ملی و بین‌المللی از روز شنبه برگزار می‌شوند و علاقه‌مندان با استفاده از کدهای تخفیف در سامانه می‌توانند شرکت کنند.

نمایش ۱۰۷ فیلم در پلتفرم‌ها و نمایش ویژه برای نابینایان و ناشنوایان

علیرضا تابش اظهار کرد: امسال مجموعا ۱۰۷ فیلم در پلتفرم‌ها برای مخاطبین به نمایش در می‌آید که تعدادی از این فیلم‌ها ویژه نابینایان و ناشنوایان به صورت توضیح‌دار و با زبان اشاره عرضه می‌شود تا بتوانیم بخشی از وظیفه خودمان را در حق مخاطبان ادا کنیم

رشد 20 درصدی فیلم های ارسالی سی و سومین جشنواره کودک و نوجوان

علیرضا تابش با اشاره به استقبال فیلمسازان از این دوره از جشنواره، بیان کرد: در همه بخش‌ها بالای 20 درصد رشد داشته‌ایم و امسال 403 اثر به جشنوراه ارسال شد که این عدد در سال گذشته 277 اثر بود.

دبیر سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان گفت:همچنین فیلم‌های پذیرفته شده در چهارچوب مقررات 325 اثر است و فیلم راه یافته به بخش مسابقه 101 اثر در بخش ملی  و 11 اثر به صورت فیزیکی اکران می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها