موج
کدخبر : ۳۴۹۰۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349091

معاون وزیر راه وشهرسازی:

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به عزم دولت برای خانه دار کردن مردم گفت: زمین های مورد نیاز شناسایی شده اند و در صورت نیاز آماده تملک زمین هستیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، علی نبیان صبح امروز دوشنبه در گفت و گو با رسانه های کردستان در سنندج اظهار داشت: تعدادی از استان‌ها پروژه‌های اقدام ملی مسکن را به اتمام رسانده و در حال تحویل واحدهای مسکن هستند و در برخی از استان‌ها طرح اقدام ملی به اتمام رسیده و واحدها در اختیار مردم قرار دارد.  

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: همه زمین‌های دولتی در کشور در راستای اجرای طرح اقدام ملی مسکن و برای اینکه در اختیار کسانی که مجری این پروژه‌ها هستند قرار گیرد، شناسایی شده است.

وی یادآور شد: امیدوارم در استان کردستان نیز این طرح با سرعت دنبال شده و زودتر واحدها در اختیار مردم قرار گیرد و این طرح که توسط دولت با هدف خانه‌دار کردن مردم اجرا شده در استان کردستان هم به ثمر بنشیند.  

نبیان با بیان اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یکی از مجریان این طرح است که در سطح کشور ساخت و عرضه مسکن در قالب این طرح را انجام می‌دهد، اضافه کرد: زمین‌ها به صورت گروهی در اختیار مجری‌ها قرار می‌گیرد که خود پروانه ساخت گرفته و اقدام به ساخت مسکن کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن افزود: اگر نیاز باشد تعاونی‌های مسکن هم می‌توانند زمین‌های دولتی را که استان‌ها در نظر می‌گیرند از طریق شورای مسکن در اختیار مجریان قرار دهند.  

وی تاکید کرد: با حمایت‌هایی که از سوی استاندار کردستان و معاون عمرانی استاندار و پیگیری‌های مدیرکل راه و شهرسازی استان وجود دارد امیدواریم بتوانیم دغدغه‌ها و مشکلات این طرح را در استان به حداقل موجود برسانیم و طرح اقدام ملی را به صورت ویژه در کردستان اجرا کنیم.  

نبیان با یادآوری اینکه زمین‌های دولتی شناسایی شده و حتی بخشی در اختیار دستگاه‌ها برای این طرح قرار داده شده است، گفت: با توجه به محدودیت‌ها در استان، اعلام شده در صورت نیاز می‌توانیم زمین‌هایی را هم برای اجرای طرح اقدام ملی تملک کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها