موج
کدخبر : ۳۴۸۶۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348688

مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان همدان:

مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان همدان با اشاره به طرح فرنچ فرایز در شهرستان بهار،‌ به سرمایه گذاری های انجام شده در بخش کشاورزی و گلخانه ای در استان اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، هوشنگ حیدرنژادیان، مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان همدان به همراه دیگر مسئولان مربوطه از طرح فرنچ  فرایز(خلال سیب زمینی یخ زده) که در راستای تحقق صنایع تبدیلی در شهرستان بهار در حال احداث است، بازدید به عمل آورد.

حیدنژادیان در حاشیه این بازدید عنوان کرد: مجری طرح فرنچ فرایز شرکت فردای همیشه بهار در شهرستان بهار است. این طرح با سرمایه گذاری 221 میلیاردریال که 150 میلیارد ریال آن تسهیلات بانک کشاورزی از محل اشتغال پایدار روستایی بوده است  و 71 میلیارد ریال  نیز سرمایه گذاری مجری طرح است،‌ در حال پیشروی است.

طرح فرنچ فرایز که مدرنترین طرح در استان است با پیشرفت فیزیکی  بالغ بر 55 درصد در زمینه تاسیسات و ساختمان همراه است و بعد از اتمام مراحل مرتبط به ساختمان و تاسیسات، فاز بعدی آن یعنی استقرار تجهیزات و ماشین آلات مرتبط محقق خواهد شد.

وی افزود: تلاش بر این است که در روند پیشروی طرح، تسریع به عمل آید و طرح به بهره برداری برسد تا بتوان شاهدتحول  در زمینه اشتغال و تولید صنایع غذایی کشاوررزی در منطقه باشیم.

مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان با اشاره به طرح های غیرحمایتی سرمایه گذاری بخش کشاورزی،‌ عنوان کرد: در تسهیلات اشتغال پایدار روستایی حدود 318 طرح تولیدی در استان با سرمایه گذاری 1645 میلیارد ریال توسط بانک کشاورزی روی داده است. آورده سرمایه گذار نیز 10 تا 20 درصد از مجموع سرمایه مورد نیاز است که با احتساب این عدد حدود 2 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری خواهد بود.

IMG_0100

حیدرنژادیان افزود: در ارتباط با طرح های حمایتی از جمله در ارتباط با کمیته امداد، سازمان بهزیستی و ... بالغ بر 911 طرح به مبلغ 385 میلیارد ریال به مددجویان و افراد تحت پوشش این نهادها توسط بانک کشاورزی ... پرداخت شده است.

وی با اشاره به سرمایه پرداخت شده توسط بانک کشاورزی در زمینه  گلخانه های سطح استان،‌عنوان کرد: 67 فقره پرداخت تسهیلات  به مساحت 32.5 هکتار و به مبلغ 815 میلیاردریال توسط بانک کشاورزی پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: بانک کشاورزی متناسب با نوع طرح ها 80 تا 90 درصد سرمایه مورد نیاز  را پرداخت می کند و در مقایسه با سایر بانک ها عمده مراجعات مرتبط به سرمایه گذاری در بخش کشاورزی به این بانک است.

 

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها