موج
کدخبر : ۳۴۸۲۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348206

فریدون همتی مطرح کرد؛

استاندار هرمزگان گفت: برای کسبه صنایع دستی آسیب دیده ناشی از آتش‌سوزی معبد هندوهای بندرعباس، فضای مناسب و شکیلی جهت احداث بازارچه دائمی پیش بینی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان در نشست بررسی و تصمیم گیری برای تعیین محل فعالیت کسبه صنایع دستی آسیب دیده ناشی از آتش‌سوزی معبد هندوهای بندرعباس، عنوان کرد: ساختمان بازار قدیم ماهی فروشان بندرعباس برای فعالیت این کسبه صنایع دستی موقتا تحویل داده می‌شود و شهرداری بندرعباس موظف است در ظرف سه ماه این بازار را برای کسبه فعال آماده سازی کند.

وی ادامه داد: باید فضای مناسب و شکیلی برای احداث بازارچه دائمی این کسبه صنایع دستی در بندر شهید حقانی، معبد هندوها یا نقطه‌ای دیگر طی این هفته پیش بینی و طراحی شود، تا بازارچه ماندگاری برای صنایع دستی با توجه به اهمیت آن راه اندازی شود.

استاندار هرمزگان افزود: از طریق صندوق کارآفرینی امید نیز پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به این کسبه خسارت دیده پیگیری شود و علاوه بر آن برای جبران خسارت، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نسبت به پیگیری جذب یک میلیارد تومان اعتبار جهت پرداخت کمک بلاعوض به کسبه آسیب‌دیده، مکاتبه و پیگیری کند.

همتی تصریح کرد: همه فعالیت‌های اصناف مختلف باید بیمه باشند تا در زمان بروز حوادث با مشکلی مواجه نشوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها