موج
کدخبر : ۳۴۸۱۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348152

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گلپایگان خبر داد:

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گلپایگان از آغاز پروژه‌های عمرانی امامزادگان 17 تن در شهرستان گلپایگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حجت الاسلام نصیرالاسلامی با بیان اینکه ساختمان کنونی امامزاده 17 تن از آثار تاریخی و با ارزش دوره صفویه است، تصریح کرد: از این رو فعالیت‌های عمرانی امامزادگان 17 تن در شهرستان گلپایگان در تابستان امسال آغاز شده است.

وی در خصوص فعالیت‌های عمرانی در امامزاده 17 تن گلپایگان گفت: این امامزاده از جمله امامزاده‌های شاخص استان است که محل دفن 17 تن از عالمان بزرگ دین و امامزاده ناصربن علی است.

وی با بیان اینکه ساختمان کنونی امامزاده 17 تن از آثار تاریخی و با ارزش دوره صفویه است، تصریح کرد: از این رو فعالیت‌های عمرانی این امامزاده در تابستان امسال آغاز شده است که از جمله می‌توان انعقاد قرارداد نقاشی دوره صفویه ایوان ورودی امامزادگان 17 تن است که برای آن 115 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده که توسط خیران تامین شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گلپایگان با بیان اینکه استاد اسماعیل زاده از اساتید برجسته اصفهان بازسازی نقاشی ایوان ورودی امامزاده 17 تن را انجام می‌دهد، اضافه کرد: در این زمینه با میراث فرهنگی نیز هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

وی در خصوص بازسازی گنبد امامزادگان 17 تن نیز گفت: برای این امر مناقصه برگزار شده و استاد ملااسماعیلی برای کاشی این گنبد برنده شده است اما متاسفانه هنوز از سوی میراث استان این امر تایید نشده است.

حجت‌الاسلام نصیرالاسلامی در خصوص گنبد ناصرابن علی نیز اظهار کرد: مناقصه این پروژه در حال انجام است و به زودی قراردادرسمی با برنده مناقصه منعقد می‌شود.

وی با اشاره به انعقاد قرار داد سنگ هتنه آباد جهت ورودی سر درب ورودی اممزادگان 17 تن گفت: برای این بخش نیز حدود  200 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که این سنگ‌ها با قطر 4 الی 10 سانتی‌متر است و این سنگ‌ها تراشیده شده با نقوش زیبا همگون با این آثار تاریخی است که هفته آینده عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

حجت‌الاسلام نصیرالاسلامی افزود: با بیان اینکه آزادسازی یک واحد تجاری در امامزادگان 17 تن نیز در حال انجام است، اضافه کرد: این واحد تجاری در طرح جامع امامزادگان قرار دارد و به زودی آزادسازی خواهد شد و به ورودی پارکینگ امامزاده اضافه خواهد شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گلپایگان گفت: همچنین در قسمت صحن امامزادگان 17 تن در مسیر قبله‌گاه نزدیک به 200 متر سنگ فرش را در دستور کار داریم، اضافه کرد: قبور جدید در این بخش ایجاد شده و به زودی با اعتبار بیش از 100میلیون تومان به بهره برداری خواهد رسید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها