موج
کدخبر : ۳۴۷۷۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347725

افشین محمدی خبر داد:

مدیرکل انتقال خون استان همدان با اشاره به دریافت ۱۶ هزار و ۵۳۰ واحد خون در مرکز انتقال خون در 6ماهه نخست،‌ از کاهش ۱۲ درصدی اهدای خون در شش ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان،‌  افشین محمدی، مدیرکل انتقال خون استان همدان با اشاره به دریافت  ۱۶ هزار و ۵۳۰ واحد خون در مرکز انتقال خون استان همدان در 6ماهه نخست،‌ از کاهش ۱۲ درصدی اهدای خون در شش ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته خبر داد

 افشین محمدی  اظهار کرد: در شش ماهه نخست امسال ۱۶ هزار و ۵۳۰ واحد خون در مرکز انتقال خون استان همدان دریافت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۱۲ درصدی داشته است.

وی تصریح کرد: با توجه به این روند کاهشی خوشبختانه ما نه تنها نیاز مراکز بیمارستانی استان را تأمین کردیم بلکه تا به امروز ۲۱۵۰ واحد خون به استان تهران ارسال داشتیم و این نشان دهنده این است که خوشبختانه مشکلی از نظر تأمین خون نداشتیم.

محمدی در رابطه با علت کاهش روند اهدای خون در استان بیان کرد: یکی از علل کاهش اهدای خون این است که در سال های گذشته ما تیم سیار دریافت خون داشتیم اما به علت شرایط موجود این کار را دیگر نمی‌توانیم انجام دهیم و وقتی تیم های سیار حذف شوند میزان خون گیری ومتر می‌شود اما ما از این موضوع نگرانی نداریم.

وی تبیین کرد: به علت رعایت نشدن فاصله اجتماعی نمی توانیم همکاران را در یک ماشین مستقر کنیم به علاوه ممکن است در آنجا نیز ازدحام جمعیت وجود داشته باشد و مدیریت این مسئله سخت است.

محمدی با بیان اینکه در مرکز مدیریت برای ما راحت‌تر است، خاطرنشان کرد: در مرکز براساس ظرفیت‌ها می دانیم چقدر باید اهداکننده فراخوان کنیم و اگر ببینیم اهداکننده زیاد می‌شود بلافاصله تعداد همکاران در واحد خون گیری را افزایش می‌دهیم.

مدیرکل انتقال خون استان همدان ادامه داد: در مرکز انتقال خون دستورالعمل‌های بهداشتی مانند استفاده از تجهیزات حفاظت فردی و ضدعفونی کردن سطوح را بهتر می‌توانیم انجام دهیم.

وی با بیان اینکه امیدوارم سردی هوا، شیوع آنفلوآنزا و شدت پیدا کردن شیوع کروناویروس تأثیری بر روند اهدای خون نداشته باشد، توصیه کرد: مردم اهدای خون را در برنامه خود داشته و اطمینان داشته باشند مراکز دریافت خون از سالم ترین مراکز است چراکه افرادی مراجعه می کنند که خود را سالم می‌دانند.

محمدی در رابطه با روند دریافت پلاسما در استان، گفت: تاکنون ۲۶۵ واحد پلاسما از بهبودیافتگان کروناویروس دریافت کرده ایم و ۲۴۷ واحد نیز توزیع بیمارستانی داشته ایم.

وی خاطرنشان کرد: براساس شرایط موجود سعی کنیم روزانه سه تا چهار اهداکننده داشته باشیم البته در مدت کوتاهی ست پلاسما فریزیس نداشتیم و نتوانستیم پلاسما دریافت کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها