موج
کدخبر : ۳۴۷۶۳۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347632

یک مخترع جوان خمینی شهری در صنعت سنگ اثرگذار بوده و دستگاه هایی برای کارخانجات سنگبری تولید کرده است.

کرامت محمد سلطانی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری موج اصفهان، از دوران نوجوانی و مدرسه صحبت می کند با این عنوان که از همان دوران نوجوانی علاقه مند به مسایل فنی بخصوص برق و الکترونیک بوده و تا  کنون در همین زمینه به فعالیت های خود ادامه داده است.

این مخترع جوان خمینی شهری از ساخت اولین دستگاه گفت و ادامه داد: در اوایل رفتن به دانشگاه اولین طرح پژوهشی را شروع کرده  که نام دستگاه ، ذخیره برق (چراغ اضطراری)و تجاری سازی است و ثبت اختراع شد که تا چند سال متوالی به  تولید آن پرداخته، بدون اینکه ارگانی از کرامت حمایتی انجام دهد.

وی ادامه داد:  بخاطر رکورد بازار پس از چند سال تولید را متوقف نموده و بقیه طرح هایی که در ذهن داشته را می بوسد و به کناری می نهد.

کرامت سلطانی که فکرها و ایده های خلاقانه ای در اختراع دستگا های کارخانجات و دیگر مشاغل صنعتی دارد از ادامه فعالیت هایش که بصورت پروژه ای  و خدماتی است سخن می گوید و عنوان می کند: تا دوسال قبل به صورت پروژه و خدماتی فعالیت می کردم تا اینکه به پیشنهاد دوستان وارد بحث ماشین آلات سنگبری شدم و یک پروژه جدید را در زمینه موتور های سنگین قله بر ها و اره های سنگبری شروع کردم ،یکسال کار پژوهشی و آزمایشی و صنعتی سازی انجام شد و تعدادی محدود از دستگاه اختراع شده در سنگبری ها نصب شده و به لطف الهی در حال کار است.

مخترع جوان افزود: این دستگاه دارای ثبت اختراع و تاییدیه علمی از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان می باشد.

وی در عملکرد دستگاه توضیح داد: عملکرد کلی این دستگاه، کنترل موتور های پر قدرت ماشین آلات سنگبری و کاهش تنش های شبکه برق و استهلاک موتور و قطعات جانبی است ، علاوه بر این باعث کاهش مصرف برق نیز میگردد،البته توضیح عملکرد کامل آن مفصل و بحث فنی می باشد که در حوصله گفتگوی ما نیست.

کرامت از ایجاد طرح  نویی در زمینه سنگبری خبر داد و بیان کرد: کاری که شروع کرده ام انشالله به مرحله تجاری سازی می رسد و بعد ازآن توضیحات کارایی دستگاه را خواهم گفت.

مخترع جوان خمینی شهری درد دل هایی نیز داشت

 درد دل ....

در زمینه ماشین آلات صنعت سنگ و نحوه مدیریت تولید و فرآوری سنگ هنوز بصورت سنتی فعالیت می شود و کمبودها و عقب ماندگی ماشین آلات خط تولید مشهود است و همین امر موجب شد تا علاوه بر مشکلات و سختی هایی که پروژه های دانش بنیان دارد ،بخاطر ظرفیت بزرگی که در شهرستان (محمود آباد ) است دوباره دست به کار شوم و  به این امید که صاحبان صنعت سنگ و همشهریان عزیز قدر فرزندان خود را بدانند به فعالیت خود ادامه خواهم داد.

صنعت سنگ

کرامت گفت: تولیدات داخلی ما که توسط جوانان خلاق کشور ایران که در گوشه گوشه این خاک مشغول تولید و اختراع هستند و می توانند چرخ اقتصاد را به گردش در آورند و اقتصاد کشور را از رکود خارج کنند اگر مورد حمایت دستگاه های متولی این امور قرار گرفته شوند،  قطعا دستگاه هایی بهتر و با قابلیت بیشتر از نوع ایتالیایی میتوان تولید کرد  و می شود ساخت فقط باید باور کنیم که مرغ همسایه غاز نیست.

حرف آخر :

وی خواستار انتشار فعالیت ها و تولیدات مخترعان جوان شد و خاطر نشان کرد: به این امید که مسوولان و ارگان های مرتبط با مسائل تولیدی و صنعتی ، در راستای حمایت از مخترعین به رشد صنعت کشور و افزایش تولید و اشتغال کمک کنند.

مخترع جوان خمینی شهری همچنین یادآور شد: اگر در حال حاضر صحبت از اختراع و مسائل علمی و پژوهشی میشود و با آسودگی در شغل و حرفه خود فعالیت می کنیم این دست آورد را  مدیون خون  شهدایی هستیم که چه در دوران دفاع مقدس وچه در دوران های بعد از آن مانند شهدای مدافع حرم و دیگر شهدا  این امنیت را برای ما به ارمغان آوردند که خداوند رحمت بی کرانش را نصیبشان کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها