موج
کدخبر : ۳۴۷۳۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347337

با امضای تفاهم نامه در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات؛

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از الگو شدن کیش در زمینه ورود خودروهای خودران با استفاده از اینترنت ۵G خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، صبح ششم مهر در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و در مراسم رونمایی از کاربست های ۵G در ایران جزیره کیش، پایلوت اجرای اینترنت ۵G در ایران خواهد شد.

تفاهمنامه مشترک با امضای غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وحید یزدانیان رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و بیژن عباسی آرند مدیر عامل شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل منعقد شد.

هدف از این تفاهم نامه، ایجاد پایلوت حمل و نقل هوشمند شهری مبتنی بر شبکه‌های نسل جدید مخابراتی و مطالعه تجربیات این پایلوت برای گسترش به سایر شهرهای کشور و به عنوان یک خدمت مبتنی بر شبکه ملی اطلاعات است.

شبکه ۵G سرعتی معادل ۱۰ برابر شبکه ۴G و پهنای باند بسیار بالا دارد. اینترنت اشیا، جراحی از راه دور، خودروهای هوشمند و خودران، کارخانه ها و خانه های هوشمند با استفاده از هوش مصنوعی ، سرعت بالای پخش ویدئوی بر خط با کیفیت ۴k  از جمله کاربردهای مهم اینترنت ۵G است.

آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم، بر شعارهای آینده روشن و ایران هوشمند تاکید کرد و گفت: با تلاش، رسیدن به آن دور از دسترس نیست. وی همچنین از الگو شدن کیش در زمینه ورود خودروهای خودران با استفاده از تکنولوژی ۵G خبر داد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات میانگین مصرف اینترنت مشترکین موبایل در ایران را ماهیانه  ۱۰ گیگابایت اعلام کرد.

در این مراسم خبرنگاران از طریق ویدئو کنفرانس و کانال ویدئو کیک حضور داشتند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها