موج
کدخبر : ۳۴۷۱۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347123

معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه خبر داد:

معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه از رشد 4 درصدی حمل محصولات شرکت فولاد مبارکه به بازار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مختار بخشیان گفت: با توجه به اهمیت تولید و درآمدهای فروش محصولات غیرنفتی، خوشبختانه در شش‌ماهۀ نخست سال جاری، شرکت با حمل 4 میلیون و 70 هزار تن محصول و تحقق 110 درصدی برنامه، رشد 4 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

وی افزود:اگرچه تحریم‌ها، شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های تأمین مواد اولیه و انرژی، به‌ویژه در فصل گرم سال، عرصه را بر پولادمردان فولاد مبارکه اصفهان سخت کرد و کاهش تولید آهن اسفنجی و فولاد خام نسبت‌به مدت مشابه سال قبل را رقم زد، اما مدیریت و کارکنان این شرکت در همین شرایط اجازه ندادند در سال جهش تولید در داخل کشور با کمبود انواع محصولات فولادی تخت مواجه شویم.

تداوم تولید با مدیریت محدودیت‌های مواد اولیه و انرژی، ویروس کرونا و تحریم‌ها

مختار بخشیان در ادامه گفت: برنامۀ گندله‌سازی فولاد مبارکه در بازۀ زمانی مذکور 3 میلیون و 910 هزار تن بود که به‌دلیل کمبود مواد اولیه به 3 میلیون و 809 هزار تن رسید.

وی تأکید کرد: همچنین به‌دلیل محدودیت تحویل مواد اولیه به فولاد مبارکه، گرمای بی‌سابقه و همکاری شرکت فولاد مبارکه با برق منطقه‌ای با هدف در اولویت قرار دادن برق مصرفی شهروندان و پیشگیری از خاموشی، به میزان 206 هزار تن نسبت‌به مدت مشابه سال قبل با افت تولید مواجه شدیم.

به گفتۀ بخشیان، در سایر واحدهای شرکت فولاد مبارکه نیز رکوردها و دستاوردهای قابل‌ملاحظه‌ای در شش‌ماهۀ ابتدایی سال 99 به ثبت رسیده است که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

- تحقق 108 درصد برنامۀ تولید در ناحیۀ نورد گرم و تولید 2 میلیون و 846 هزار تن کلاف گرم؛

- تحقق 102 درصد برنامه در ناحیۀ نورد سرد و تولید 826 هزار تن محصول؛

- تحقق 94 درصد برنامه در خط ورق قلع‌اندود و تولید 55 هزار تن محصول؛

- تحقق 101 درصد برنامه در خط ورق گالوانیزه و تولید 98 هزار تن محصول.

معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه تصریح کرد: با توجه به اهمیت تولید در چرخۀ اقتصاد کشور، به‌ویژه در شرایط تحریم و شیوع ویروس کرونا، در صورت تأمین به‌موقع مواد اولیه و کنسانترۀ موردنیاز، با همت مدیریت و کارکنان تلاشگر در همۀ نواحی، تمامی اهداف برنامه‌ریزی‌شدۀ فولاد مبارکه تا پایان سال جهش تولید محقق خواهد شد.

وی در بخش پایانی سخنان خود از رعایت کامل و دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی و ایمنی، افزایش بهره‌وری کارکنان و تجهیزات و همچنین استفادۀ بهینه از منابع به‌عنوان مهم‌ترین راهکارهای دست‌یابی به اهداف نام برد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها