موج
کدخبر : ۳۴۶۹۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346972

به دلیل شیوع ویروس کرونا ؛

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فلاورجان گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا برنامه‌های فرهنگی در بقاع متبرکه فلاورجان ۲۰ درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، احمد آزادگی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون با کاهش ۲۰ درصدی برنامه‌های فرهنگی در بقاع متبرکه شهرستان فلاورجان روبه‌رو بوده‌ایم، اضافه کرد: برگزاری برنامه‌هایی مانند "آرامش بهاری"، "نشاط معنوی"، "بصیرت عاشورایی"، "ضیافت الهی" و ...  تحت تاثیر کرونا بوده است.

وی افزود: مهم ترین برنامه فرهنگی اجرا شده در اوقاف شهرستان فلاورجان از ابتدای سال جاری برگزاری مسابقات منطقه‌ای چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم بوده است که با همکاری شهرستان‌های شاهین‌شهر، برخوار، خمینی‌شهر و فلاورجان در امامزاده سید محمد خمینی شهر برگزار شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه اطلاع رسانی در خصوص ویروس کرونا و رعایت پروتکل ‌های بهداشتی در بقاع متبرکه شهرستان فلاورجان نیز از دیگر دستاوردهای خوب این اداره در شهرستان بوده است، ادامه داد: در این ایام محوطه امامزادگان باز و رواق‌ها به ویژه در روزهای پنجشنبه و جمعه بسته است تا مردم با ایجاد تراکم جمعیت دچار مشکل نشوند.

آزادگی گفت: برنامه‌های دهه کرامت، دهه ولایت، بصیرت عاشورایی، ضیافت الهی و ... به صورت مجازی در امامزاده‌ها برگزار شده است وباید توجه داشت که هنوز استفاده از فضای مجازی برای مردم جا نیفتاده اما در برنامه‌های اخیر و به ویژه طرح بصیرت عاشورایی شاهد استقبال مردم از برنامه‌ها در فضای مجازی بودیم.

امکان برگزاری مجازی کلاس‌های قرآن فراهم شد

وی برنامه‌های در دستور کار برای بخش فرهنگی بقاع متبرکه شهرستان فلاورجان را برگزاری کلاس‌های آموزش قرآن اعلام کرد و گفت: هماهنگی برای برگزاری کلاس‌های حضوری را در دستور کار داریم و چنانچه این اقدام ممکن نباشد زیرساخت برگزاری دوره‌ها به صورت مجازی را نیز در دستور کار داریم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فلاورجان با بیان اینکه در حال حاضر تنها در چهار بقعه متبرکه در استان اصفهان نماز جماعت برپا می‌شود، اضافه کرد: رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی و توزیع مواد ضد عفونی کننده در بقاع هر روز انجام می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها