موج
کدخبر : ۳۴۶۸۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346891

مراسم افتتاح از پروژه باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس استان قم با حضور شهردار، استاندار و رئیس مجلس شورای اسلامی به صورت ویدئو کنفرانس در محل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی، از مراجع تقلید در پیامی به این مراسم افتتاح با تشکر از تمام عوامل اجرایی در این کار گفت: برهمگان لازم از ارزشهای دفاع مقدس حفظ و حراست کرده و آثار ارزشمند آن دوران را در مقابل دید همگان خصوصا نسل جوان قرار دهند.

وی با تاکید بر اینکه معرفی آثار شهدا و دفاع مقدس عملی بسیار مهم است که باید به همه شهرها و روستاها برود، افزود: امروز همگان در مقابل حفظ و حراست ارزشهای دفاع مقدس مسئول هستیم و این امری واجب است.

همچنین آیت الله العظمی سید محمد علی علوی گرگانی در پیامی به مراسم افتتاح باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس استان قم، اظهار داشت: از تمام دست اندرکارانی که مخلصانه در این مسیر تلاش کرده و اقدام به راه اندازی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس کرده اند، تشکر می‌کنم.

وی افزود: از همه درخواست می‌کنم با بیانی زیبا و با استفاده از ابزارهای مختلف رسانه‌ای پیام شهیدان را به گوش جامعه رسانده و خواب دشمنان را بی تعبیر بگذارند.

همچنین در این مراسم از آغاز به کار دانشگاه ایثار و شهادت در باغ موزه دفاع مقدس با همکاری شهرداری قم و تمبر مراسم افتتاح رونمایی شد.

دکترسید مرتضی سقائیان نژاد، شهردار قم در این مراسم با اشاره به تلاش شهرداری برای شکل گیری محوطه موزه و باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، گفت: کل این باغ موزه ۳۲ هکتار مساحت دارد که در دو فاز از سال ۹۵ کار اجرایی آن آغاز شده است.

وی افزود: فاز اول با ۱۵ هکتار آغاز شد و در مرحله بعدی ۴ و نیم هکتار محوطه این موزه توسط شهرداری آماده سازی و ساخته شد.

شهردار قم با اشاره به حمایت مالی شهرداری از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، اظهار داشت: مجموعه باغ موزه ۱۰ هکتار توسعه هم خواهد داشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها