موج
کدخبر : ۳۴۶۴۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346470

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم خبرداد؛

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از بهره‌مندی 17 روستای قم از آب سالم و بهداشتی خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، علی جان صادق پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در آیین افتتاحیه این طرح‌ها که امروز همزمان با بهره‌برداری از طرح‌های آبرسانی به 400 روستای کشور و با حضور ویدئو کنفرانسی دکتر ارکانیان وزیر نیرو صورت گرفت، اظهار کرد: سه مجتمع آبرسانی شهدای کهک در بخش کهک، شهید علیمحمدی در بخش جعفرآباد و قاهان در بخش خلجستان امروز در مدار بهره‌برداری قرار گرفت.

وی با بیان اینکه با بهره‌برداری از این مجتمع‌ها 17 روستای استان قم با جمعیتی بالغ بر 14 هزار و 600 نفر از نعمت آب سالم و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند اظهار کرد: تأمین آب شرب سالم و بهداشتی از منابع پایدار همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم این منطقه به شمار می‌رود که با افتتاح این پروژه‌ها تا حدود زیادی این مشکل برطرف می‌شود.

صادق پور خاطرنشان کرد: برای اجرای این پروژه‌ها 5 ایستگاه پمپاژ، 17 کیلومتر خط انتقال و حدود 4 هزار مترمکعب مخزن، با کیفیت بسیار مطلوب و تأسیسات به‌روز و کارآمد و استفاده از مصالح با کیفیت احداث شده است.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه‌ها از سال 95 شروع شده و در شهریور سال جاری به پایان رسیده است، یادآور شد: آبرسانی به این روستاها در مجموع با اعتباری بالغ بر 133 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید که بخش عمده‌ای از آن محل صندوق توسعه ملی و بخشی نیز از اعتبارات متمرکز قانون بودجه تأمین شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه این پروژه‌ها در دوران ساخت موجبات اشتغال مستقیم 35 نفر و در دوران بهره‌برداری 6 نفر را فراهم آورده است گفت: بهره‌برداری از این پروژه‌ها و تأمین آب سالم و بهداشتی پایدار برای روستاهای هدف، جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها را به دنبال دارد که این مهم به تداوم تولید، فعالیت و اشتغال در سکونتگاه‌های روستایی کمک شایانی خواهد کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها