موج
کدخبر : ۳۴۶۴۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346449

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: بهره برداری از استخر مجموعه فرهنگی، ورزشی و رفاهی اردکان با پیشرفت فیزیکی 85 درصد به زودی انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با محمدرضا دشتی نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این نشست سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد ضمن ارائه گزارشی از وضعیت اشتغال در شهرستان اردکان و اقدامات انجام شده در راستای رفاه کارگران، از حمایت های نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی از جامعه کارگری استان تشکر و قدردانی کرد.

تشکری با بیان اینکه برای تحقق عدالت اجتماعی باید در جامعه تلاش کنیم گفت: تکمیل مجموعه فرهنگی، ورزشی و رفاهی کارگران شهرستان بافق و ابرکوه در سال جاری از پروژه های عمرانی این اداره کل است که در بهمن ماه افتتاح می شود.

وی اضافه نمود: بهره برداری از استخر مجموعه فرهنگی، ورزشی و رفاهی اردکان نیز از اولویت این اداره است که از سال 92 تاکنون در دست ساخت است و پیشرفت فیزیکی 85 درصدی دارد و امیدواریم در هفته کار و کارگر 1400 مورد بهره برداری قرار گیرد و جامعه 29 هزارنفری کارگری اردکان بتوانند از آن استفاده نمایند.

دشتی نیز در این نشست با توجه به اینکه ادارات تابعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی دارای ظرفیت و پتانسیل بالایی هستند گفت: به کارگیری نیروهای بومی در صنایع شهرستان و استان از الزاماتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. بعضا در برخی از بخش های نیاز به آموزش کارگران و جوانان استان است که ضرورت دارد مراکز فنی و حرفه ای استان براساس نیاز صنایع استان اقدام به آموزش نیروهای جویای کار بومی نمایند.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، با بیان اینکه استان یزد بهشت سرمایه گذاری و معادن است اما میانگین 7.2 درصد بیکاری شایسته استان نیست تاکید کرد: مطالبه مردم استان یزد و شهرستان اردکان این است که مدیران آینده صنایع باید بومی شهرستان باشند.

نماینده اردکان در مجلس شورای اسلامی از دیگر راه های تحقق عدالت اجتماعی را ساخت بیمارستان تأمین اجتماعی برای شهرستان های اردکان و میبد برشمرد و افزود: قریب به 60 هزار نفر جامعه کارگری در دو شهرستان وجود دارد که می توانند از خدمات رایگان تامین اجتماعی بهره ببرند.

وی توسعه صنعتی شهرستان اردکان را موجب افزایش جمعیت این شهرستان دانست و افزود: زیرساخت های لازم جهت خدمات رسانی به این جمعیت در شهرستان ارتقا پیدا نکرده است که یکی از آنها ساختمان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردکان است که در شأن این شهرستان نیست.

دشتی در پایان تصریح کرد: با توجه به صنعتی شدن شهرستان و افزایش جمعیت نیروی کار؛ اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اردکان باید به مدیریت ارتقا یابد تا بتواند خدمات مطلوب را به جامعه هدف ارائه کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها