موج
کدخبر : ۳۴۶۳۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346353

مجتبی رضاپور مطرح کرد؛

فرماندار پارسیان از موات بودن زمین‌های پارسیان به عنوان نگرانی جدی مردم این منطقه نام برد و خواستار تسریع در تصمیم‌گیری‌ها و نتیجه به نفع مردم شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، امین‌حسین رحیمی معاون قوه قضائیه در سفر به پارسیان به اتفاق مجتبی رضاپور فرماندار شهرستان پارسیان و رحیمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری پارسیان به گفت‌وگو نشستند.

در این نشست فرماندار پارسیان موات بودن زمین های شهرستان پارسیان را نگرانی جدی مردم این منطقه دانست وگفت: در این حوزه خواستار تسریع در تصمیم‌گیری‌ها و نتیجه به نفع مردم هستیم. 

رضاپور طی بازدید و دیدار معاون قوه قضائیه از شهرستان پارسیان خواستار این شد که توجه بیشتری به این منطقه شود و خاطر نشان کرد: خوشبختانه اقداماتی در حال انجام است و ما خواستار تسریع در انجام آن‌ها هستیم.

‌وی با اشاره به اینکه پروندهای زمین‌های موات جهت رسیدگی به دادگستری ارجاع داده شده، تاکید کرد: ما میخواهیم هر تصمیمی در نهایت گرفته می‌شود به نفع مردم باشد.

وی در ادامه در خصوص حوزه قضایی شهرستان بیان داشت: موقعیت استراتژیک پارسیان و مسائل و موارد حاکم بر شهرستان، مطالعات جمعیتی، وجود صنایع اقتصادی در غرب شهرستان، تسریع در رسیدگی به پرونده‌های قضایی از لحاظ کمی و کیفی و نیاز به احساس امنیت ذهنی و امنیت عینی مردم و سرمایه‌ گزاران، دارد.

رضاپور در ادامه با توجه به استقرار صنایع انرژی بر پارسیان، بیان داشت؛ علاوه بر جمعیت ثابتی که  طبق سرشماری سال ۹۵ بیش از ۵۶ هزار نفر اعلام شده، و با افزایش جمعیتی شناور ۵۰ هزار نفری در آینده نه چندان دور مواجه خواهیم شد.

وی تاکید کرد: از دیدگاه پدافند غیر عامل، نگاهی وسیع به ساختار توسعهِ همه جانبه شهرستان باید داشت.

رحیمی معاون قوه قضاییه با اشاره به دغدغه های فرماندار پارسیان تشکر کرد و گفت: از بُعد تحلیل نرخ جمعیتی شهرستان حتما تقویت ساختار قضائی در دستور کار قرار دارد و رضایت و خوشنودی شهروندان در اولویت این حوزه می باشد.

وی همچنین در مورد زمین‌های موات گفت: ملاک های موجود، شاخص ها و اسناد می باشد و ما تلاش خود را در جهت رفع مشکلات امور قضایی و زمین های موات تسریع خواهیم کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها