موج
کدخبر : ۳۴۶۳۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346333

مدیر مخابرات منطقه کردستان از افزایش 5 برابری پهنای باند اینترنت در شهرستان سقز خبر داد و گفت: دانش آموزان و سایر مشتریان میتوانند براحتی از خدمات مبتنی بر اینترنت برخوردار شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، آزاد حکمت پیش از ظهر امروز در گفت و گو با رسانه های استان با اشاره به اینکه از ابتدای سال‌جاری تاکنون با نصب و راه‌اندازی تجهیزات برای ارتقای ظرفیت UP LINK و پهنای باند اینترنت اقدامات چشمگیری در شهرستان سقز صورت گرفته است، اظهار کرد: اجرای عملیات‌های لازم در این خصوص موجب افزایش پهنای باند اینترنت از 4G به 10G شده است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان ضمن یادآوری کردن اجرای برنامه توسعه زیرساخت‌های اینترنت در این شهرستان بیان کرد: تحقق اجرای پروژه‌های تعریف شده امکان ارائه سرعت دسترسی بالاتر با کیفیت بهتر به مشتریانِ سرویس‌های مخابراتی در نقاط شهری و روستایی شهرستان سقز را فراهم کرده است.

وی به بازگشایی مدارس و شروع فصل آموزش در سطح کشور و همزمان با آن در استان اشاره کرد و اعلام کرد: اهمیت این مساله در دستور کار مخابرات منطقه قرار گرفت و بر این اساس ایجاد و توسعه بسترهای ارتباطی خصوصا دسترسی به اینترنت و شبکه‌های دیتا در حوزه آموزش، با هدف کاهش مراجعات حضوری و ارائه انواع سرویس‌ها و خدمات مبتنی بر بستر وب با افزایش 2.5 برابری پهنای باند و ارتقای ظرفیت UP LINK ، برای دانش‌آموزان و سایر مشتریان مهیا شده است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان همچنین بافت جمعیت شهری سقز و وجود شهرک‌های بزرگ و تازه احداث در محدوده مرکز بعثت را یادآور شد و گفت: به منظور افزایش ظرفیت ارتباطی بین مراکز بعثت و شهدای گمنام و در راستای توسعه ظرفیت دسترسی مشتریان، همزمان با اجرای پروژه فوق، پهنای باند ارتباطی این مراکز به دو برابر از(2G به 4G) افزایش یافت.

حکمت خاطر نشان ساخت: طی 18 ماه اخیر ظرفیت پهنای باند اینترنت شهرستان سقز پنج برابر افزایش یافته که امکان تامین نیاز پهنای باند برای تمامی مشتریان دیتا اعم از خانگی، تجاری، ادارات ، بانک‌ها، سازمان‌ها و سایر اپراتورها فراهم شده است.

مدیرمخابرات منطقه کردستان یادآورشد: در حال حاضر تعداد 173 مشترک .G,15هزار و 810 مشترک سرویس ADSL  255 مشترک FTTH و 83 مشترکVDSL در شهرستان سقز از خدمات مخابراتی استفاده می‌کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها