موج
کدخبر : ۳۴۶۲۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346264

سردار غلامرضا جعفری خبر داد؛

فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف کلاهبرداری ۱۲۰ میلیارد ریالی با شگرد اخذ وام بانکی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سردار غلامرضا جعفری فرمانده انتظامی استان هرمزگان گفت: درپی مراجعه حضوری شخصی به پلیس آگاهی استان مبنی بر کلاهبرداری به مبلغ ۱۲۰ میلیارد ریال، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف کلاهبرداری ۱۲۰ میلیاردی با شگرد اخذ وام بانکی در استان و دستگیری متهم اصلی پرونده با همکاری پلیس اینترپل خبر داد.

وی افزود:  پس از انجام تحقیقات مشخص شد شخص کلاهبردار با فریب شاکی و به بهانه اینکه در یک بانک واسطه دارد مبلغ ۷۸ میلیارد ریال را جهت اخذ تسهیلات و افتتاح حساب دریافت و در بانک عامل بواسطه آشنایی با رئیس بانک و بدون حضور شاکی اقدام به افتتاح حساب کرده است.

این مقام انتظامی اظهار داشت: یکی از روساء بانک سطح استان هرمزگان  پس از افتتاح حساب سپرده گذاری برای شخص شاکی و بدون حضور صاحب حساب اقدام به اخذ ۳۳ میلیارد ریال تسهیلات نموده که در ادامه با تماس تلفنی و بدون حضور صاحب حساب جمعا مبلغ ۱۲۰ میلیارد ریال از حساب شاکی با همین شیوه و شگرد برداشت شده است.

سردار جعفری تصریح کرد: پس از مدتی صاحب حساب با مراجعه با بانک در خواست برداشت از حساب خود می نماید که رئیس شعبه بیان می دارد که موجودی حساب شما خالی است وشما صاحب حساب نمی باشید چون صدای شما با فردی با وی تماس می گرفته متفاوت می باشد .

فرمانده انتظامی هرمزگان بیان داشت: با انجام کارهای اطلاعاتی و تلاش شبانه روزی ماموران، هویت اصلی متهم شناسایی و مشخص شد نامبرده برای گمراه کردن پلیس به همراه خانواده اش به کشور ترکیه مسافرت وسپس شخصا به کشور مراجعه کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به اشرافیت ماموران به روش و شیوه مجرمین مشخص شد متهم پس از ورود به کشور دوباره در یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس ساکن شده است.

این مقام انتظامی با تأکید بر اینکه  با هماهنگی پلیس اینترپل متهم اصلی پرونده در یکی از کشور های حوزه خلیج فارس دستگیر شد، گفت: در رابطه با این پرونده تاکنون چهار متهم دستگیر  و اقدامات پلیسی جهت شناسایی سایر عناصر دخیل در این کلاهبرداری ادامه دارد.

سردار جعفری در پایان تصریح کرد: پلیس با به‌کارگیری تمام توان عملیاتی و انتظامی خود در تامین نظم و امنیت شهروندان تلاش می‌کند و لازم است شهروندان نیز ضمن رعایت نکات ایمنی و امنیتی در پیشگیری از جرائم، هرگونه موارد مشکوک را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها