موج
کدخبر : ۳۴۶۱۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346171

فرمانده انتظامی استان اصفهان خبر داد:

فرمانده انتظامی استان اصفهان از تشکیل گروه های ویژه ای به منظور برخورد سریع، منسجم و قاطع با اراذل و اوباش در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سردار محمدرضا میرحیدری گفت: گروه های ویژه ای به منظور برخورد سریع، منسجم و قاطع با اراذل و اوباش شروری که باعث ایجاد نا امنی ، مزاحمت و سلب آسایش شهروندان می شوند ، در اصفهان تشکیل شده است.

وی اظهار داشت: در پی مشکلاتی که عده ای از افراد شرور، قانون گریز و زیاده خواه برای مردم عزیز و شریف ایجاد کرده و موجبات نارضایتی آنها را فراهم آورده بودند قرارگاهی تحت عنوان قرارگاه مبارزه با اراذل و اوباش در ناجا تشکیل شد که همزمان با سراسر کشور این قرارگاه فعالیت خود را از یک ماه گذشته در استان اصفهان نیز آغاز کرد.

سردار میرحیدری با بیان اینکه در بررسی های صورت گرفته مشخص شد بسیاری از افرادی که باعث سلب آسایش شهروندان می شوند، دارای سوابق متعدد کیفری هستند، افزود: عده ای از این افراد هم که به دلیل شیوع ویروس کرونا براساس رأفت اسلامی از زندان مرخص شده بودند مجدداَ دست به اقدامات شرارت آمیز و سلب آسایش شهروندان زده بودند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان بیان کرد: افراد شرور به منظور اصلاح و تغییر در رفتارشان احضار و به آنها نسبت به اعمال خود و عدم توجه به حقوق شهروندی اخطار قانونی داده شد اما متاسفانه شاهد این بودیم که این افراد علی رغم هشدارها و اخطار های ارائه شده باز مبادرت به ایجاد نا امنی و مزاحمت برای مردم عزیز و شریف داشتند .

وی ادامه داد: به همین دلیل در جلساتی که با مسئولان امنیتی و قضایی استان داشتیم مصمم شدیم که طرحی را در جهت مبارزه با همه مصادیق نا امنی در سطح استان اجرا کنیم خصوصاً برخورد با اراذل و اوباش که این موضوع از ماه گذشته آغاز شده و با قوت و تعامل تنگاتنگ پلیس و دستگاه قضائی در حال اجرا شدن است.

این مقام ارشد انتظامی ، از راه اندازی گروه های ویژه ای به منظور شناسایی و دستگیری سریع اراذ ل و اوباش و  تحویل آنان به مراجع قضائی خبر داد و گفت: به تمامی یگان های انتظامی و پلیس های تخصصی ابلاغ شده که این مجرمان در کلیه سطوح مورد رصد قرار گرفته و نسبت به جلب و تحویل آنها به مراجع قضائی اقدام کنند که تا به امروز تعدادی از این افراد دستگیر و تعدادی نیز در دستور یگان های انتظامی قرار دارند که به زودی آنها را هم دستگیر و تحویل مراجع قضائی خواهیم داد.

سردار میرحیدری، با بیان اینکه نیروی انتظامی نا امنی و تعرض به حقوق مردم را بر نمی تابد تاکید کرد: هر کسی که باعث نارضایتی و نگرانی شهروندان را فراهم کند در هر قالبی چه تحت عنوان اراذل و اوباش و چه تحت عنوان سارقان به عنف باشد این افراد با برخورد سخت و قاطع پلیس و اشد مجازات از سوی دستگاه قضائی مواجه خواهند شد.

وی افزود: مجرمانی که مرتکبان تکرار جرم هستند طی تعاملی که با دادگستری استان و دادستان اصفهان انجام شده دستگیر و تحویل مراجع قضائی شده و با آنها شدیداً برخورد خواهد شد.

رصد شبانه روزی اقدامات شرارت آمیز در فضای مجازی

سردار میرحیدری با بیان اینکه اراذل و اوباشی که در فضای مجازی اقدام به قدرت نمایی، تهدید، مزاحمت و ارعاب شهروندان کنند به صورت شبانه روز توسط تیم ویژه ای در پلیس فتای استان اصفهان رصد می شوند گفت: این افراد پس از شناسایی توسط گروه های ویژه مقابله با اراذل و اوباش جلب و به مراجع قضائی تحویل خواهند شد.

این مقام ارشد انتظامی به اجرای مقتدرانه طرح مذکور در تمامی شهرستان های استان اشاره کرد  و ضمن تشکر و قدردانی از زحمات شبانه روزی کارکنان پلیس استان گفت: به همه فرماندهان انتظامی شهرستان ها ابلاغ شده تا با تمام قوا با کلیه مصادیق نا امنی که باعث نارضایتی شهروندان می شود عمل کنند و تا برقراری امنیت کامل و احساس امنیت مردم این طرح را استمرار دهند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با تاکید بر لزوم همکاری مردم در طرح مقابله با اراذل و اوباش گفت: از مردمی که همیشه پیشتیبان خادمان خود در ناجا بودند و نقش اصلی را در ایجاد و ثبات امنیت دارند انتظار دارم اراذل واوباش یا کسانی که مبادرت به سرقت، خرید و فروش و قاچاق کالا و مواد مخدر و یا باعث تضییع حقوق شهروندان می شوند را از طریق تماس با شماره تلفن مرکز فوریت های پلیسی 110 به همکاران من اطلاع رسانی کنند و با با مراجعه به یگان های انتظامی، اخبار و اطلاعات خود را منعکس کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها