موج
کدخبر : ۳۴۶۱۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346152

رئیس دادگستری شهرستان اشکذر؛

رئیس دادگستری شهرستان اشکذر گفت: باید تمامی ادارات و سازمانهای متولی همکاری خود را با اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان در خصوص اجرایی شدن طرح ملی کاداستر داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمد حسین دهقانی زاده رئیس دادگستری شهرستان اشکذر گفت: اجرای طرح کاداستر در اراضی ملی و منابع طبیعی علاوه بر جلوگیری از زمین‌خواری، اقدامی مؤثر در پیشگیری از وقوع جرم می باشد.

وی در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی شهرستان اشکذر بیان داشت: مهمترین دستور کار جلسه مربوط به اقدامات مربوط کاداستر اراضی ملی و دولتی بوده و مقرر گردید، تا تمامی ادارات و سازمانهای متولی همکاری خود را با اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان در خصوص اجرایی شدن طرح ملی کاداستر داشته باشند.

این مقام قضایی اظهار داشت: با اجرای این طرح گام اساسی در راستای شفافیت سازی و جلوگیری از زمین خواری در معاملات برداشته می شود.

وی اظهار داشت: هدف از برگزاری این جلسات، بررسی موضوعات تعیین شده و اخذ تصمیم در رابطه با موضوعات مطرح شده و همچنین ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته در راستای مصوبات اتخاذ شده سابق توسط اعضا، می باشد.

شایان ذکر است حدنگار (کاداستر) فهرست مرتب شده اطلاعات مربوط به قطعات زمین است که مشخصه‌های زمین مانند اندازه، کاربری، مشخصات رقومی، ثبتی و یا حقوقی به نقشه بزرگ مقیاس اضافه شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها