موج
کدخبر : ۳۴۶۱۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346123

علیرضا نصری؛

فرماندار شهرستان قشم با تاکید بر اینکه خطر کرونا پایان نیافته، از همه مردم و نهادها و دستگاه‌ها خواست در ارتقا سلامت جامعه با رعایت‌ پروتکل‌های بهداشتی مشارکت کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علیرضا نصری فرماندار شهرستان قشم در جلسه مشترک‌ کار گروه سلامت و ستاد کرونای شهرستان قشم، اظهارداشت: برای رسیدن به شرایط بهتر در مبارزه با ویروس کرونا، طرح‌ هر خانواده یک‌ پایگاه سلامت هم باید با دقت و جدیت انجام شود.

وی با اعلام اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی یک وظیفه همگانی و ملی است، افزود: طرح سفیران سلامت باید در همه ادارات و نهادها به ویژه در آموزش و پرورش و بسیج که از وسعت بیشتر جامعه هدف برخوردارند، اجرا شود.

به گفته فرماندار قشم؛ خوشبختانه در شرایط کرونایی، مساله بازگشایی مدارس با روش های متفاوتی برای تحصیل فرزندان و کاهش دغدغه خانواده ها فراهم شده تا هر دانش‌آموزی براساس شرایط خاص از آن بهره‌مند شود. 

او بر نظارت دقیق و مستمر نیروهای شبکه بهداشت از واحدهای آموزشی، ادارات و نهادها، مجتمع‌های تجاری، بازار و صنوف مختلف برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همچنین ضدعفونی کردن این اماکن به عنوان نیاز مبرم ارتقای سلامت شهرستان در برابر کووید 19 نام برد.

نصری با اشاره به آمار بالای مبتلایان به کرونا در قشم‌ همزمان با ماه مبارک رمضان و عید فطر گذشته تاکید کرد: ورود به فصل پاییز با توجه به افزایش سرماخوردگی افراد و همچنین شیوع همه ساله آنفلوآنزا که شباهت زیادی به کرونا دارد زنگ خطری است که باید همه برای حفظ سلامت فردی و اجتماعی به رعایت بهداشت عمل کنیم.

فرماندار شهرستان قشم تاکید کرد: رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک، شستن مستمر دست‌ها با آب و صابون و خودداری از ترددهای غیرضروری از مهمترین‌ مباحث کنترل ویروس کرونا و سلامت افراد محسوب می‌شود. 

وی در پایان گفت: با رای و بهره بردن از خِرد جمعی می‌توانیم سهمی در شکست کرونا داشته باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها