موج
کدخبر : ۳۴۵۹۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345947

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان از تاسیس سه هنرستان دولتی و دو هنرستان غیر دولتی در شاخه فنی و حرفه ای و افزایش جذب دو درصدی هنرجویان در هنرستان های سطح استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان،؛محمد قویدل معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان، گفت: برای سال تحصیلی 1400-99، پنج هنرستان و 8 رشته در شاخه فنی و حرفه ای تاسیس و توسعه داده شده است.

وی اظهار داشت: در سال تحصیلی 99-98 تعداد هنرجویان جذب شده در پایه دهم شاخه فنی و حرفه ای سه هزار و 218 نفر بوده که برای سال تحصیلی1400-99 آمار ثبت نام هنرجویان جذب شده تا کنون سه هزار و 446 نفر بوده که نسبت به سال گذشته 2 درصد رشد داشته است.

این مسئول ضمن اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص گسترش مهارت آموزی گفت: تعداد هنرستان های فنی و حرفه ای در سطح استان 56 واحد بوده که برای سال تحصیلی جدید به تعداد 61 واحد توسعه یافته است.

وی افزود: هنرستان دخترانه شهید فروتن با سه رشته طراحی دوخت،حسابداری و کامپیوتر بصورت مستقل ، هنرستان کاپتان احراری وابسته به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در رشته های علوم و فنون دریایی ، هنرستان دخترانه هنرهای زیبا وابسته به وزارت ارشاد اسلامی در رشته های نقاشی و نمایش و دو هنرستان غیر دولتی فن آموز و مبین خلیج فارس با رشته های شبکه و نرم افزار و الکتروتکنیک در 4 منطقه استان تاسیس شده است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان همچنین گفت : تعداد رشته های فعال شاخه فنی و حرفه ای در سطح استان در سال تحصیلی 99-98 تعداد 29 رشته بوده که برای سال تحصیلی 1400-99 تعداد 1رشته جدید و 8 رشته فعال از گذشته در 5 منطقه توسعه داده شده است و سهم فنی حرفه ای استان از 13.62 درصد بوده و برای سال جاری تا کنون به 15.17 رسیده است.

قویدل در پایان گفت: با توجه به قابلیتها و تنوع در رشته های موجود در شاخه فنی و حرفه ای و همچنین به روز بودن رشته ها با مشاغل موجود در بازار کار و نیاز جامعه و بازار کار استان به نیروهای انسانی ماهر تقویت شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش از اولویت ای برنامه معاونت آموزش متوسطه می باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها