موج
کدخبر : ۳۴۵۹۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345942

تعداد 210 نفر از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای قم در بیانیه‌ای که به همت سازمان بسیج رسانه قم تهیه شد اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) را محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری موج قم متن این بیانیه به شرح زیر است:

سال‌هاست که از سوی دشمنان اسلام اقدامات ضد اسلامی و افراطی‌­گری به اسم اسلام با حمایت مالی و معنوی صهیونیست‌ها و دولت­‌های غربی صورت می‌گیرد و توهین به مقدسات مسلمانان و ارزش‌های اسلامی فعالیت رسانه‌های وابسته به صهیونیست‌ها است که هر از گاهی در برهه‌های مختلف برای اهداف از پیش طراحی ‌شده صورت می‌گیرد، یک روز با ساخت فیلم ضد اسلامی به جنگ رسانه‌ای با مسلمانان می‌آیند و روز دیگر با انتشار مطالب ضد اسلامی و روز دیگر با انتشار کاریکاتور از پیامبر اکرم(ص) و روز دیگر با توهینی دیگر به اعتقادات مسلمانان که همه این‌ها محکوم است.

این اقدام نشریه فرانسوی در اهانت به ساحت مقدس پیامبر اعظم(صلوات‌الله‌علیه و آله و سلم) نمی‌تواند یک جسارت خودسرانه باشد بلکه طرح شیطانی صهیونیستی - آمریکایی است.

توهین به پیام‌آور وحی و اهانت به رسول خاتم جهان اسلام از مصادیق و نمونه‌های بارز راهبردهای شوم و نابخشودنی رژیم صهیونیستی و دولت‌های استکباری است که این اهانت‌ها با ابزارهای گوناگونی چون کتاب، روزنامه و نشریات، فیلم، سخنرانی و کاریکاتور زنجیره‌وار انجام می‌گیرد و با توجه به رسانه‌های وسیع و فراگیری که صهیونیست و ایادی استکبار در اختیار دارند آرایش خبری سازمان‌یافته و همه ‌جانبه را بر ضد اسلام و مسلمانان انجام می‌دهند.

این امر علاوه بر اسطوره‌زدایی و تقدس‌زدایی بر اساس گرایشات سیاسی ایادی استکبار صورت می‌گیرد. بنابراین رسانه‌های غربی با استراتژی‌های‌ مختلفی‌ از جمله اهانت به شخصیت پیامبر اسلام(ص) و تقدس‌زدایی از اسلام، گسترش اسلام هراسی و پیوند زدن اسـلام، مـسلمانان و خشونت اقدام به گزینش و برجسته‌سازی خبرهایی می‌کند که اهداف آمریکایی - صهیونیستی را تأمین کند که این استراتژی، تنها یک استراتژی فرهنگی و معطوف به رسانه‌ها نیست بلکه قلمرو سیاست نیز در ایـن مسیر با رسانه‌ها هم‌پیمان شده و از رسانه‌های‌ گروهی حمایت می‌کند.

غرب در این برنامه‌ها می‌کوشد اسلام را دین تروریستی و تروریست‌پرور، خشونت‌طلب، مخالف آزادی، استبداد خواه و بی‌منطق معرفی کند تا در سایه این اتهامات ناحق به اهداف شوم خود دست یابد، در حالی‌ که همین توهین‌ها و اهانت‌های بی‌شرمانه و غیرانسانی دلیل بر بی‌منطقی گویندگان آن و خشونت‌طلبی‌های آنان است.

اسلام هراسی و اسلام‌ستیزی پیوسته و دیرینه فرانسوی‌ها که بازیچه­ دست صهیونیست نامشروع و آمریکای جنایتکارند در نشریه شارلی ابدو در دورانی صورت گرفته که صدای خرد شدن استخوان‌های دولت‌های استکباری به گوش می‌رسد و این حرکت تروریستی به تیتر یک رسانه‌های نظام سلطه تبدیل شد تا بار دیگر بر طبل اسلام هراسی بکوبند.

بی‌شک اهانت به مقدسات اسلام در هر شکل از آن مذموم و نکوهیده است و این توطئه شوم آمریکایی- صهیونیستی به‌مانند راهبردهای پیشین آنان راه به جایی نخواهد برد و صدای خروشان بیداری اسلامی به‌زودی طومار استعمارگران و نوکران دیکتاتور آنان را در هم خواهد پیچید و با شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی شاهد نجات بشریت از سلطه‌ی مستکبران خواهیم بود.

فعالان عرصه رسانه ضمن محکومیت چاپ کاریکاتور موهن در نشریه شارلی ابدو از مجموعه‌های رسانه‌ای خواست می‌کند تا با واکنش‌های رسانه‌ای و پوشش اعتراضات انزجار آمیز ملت‌های اسلامی نسبت به این اقدام موهون نشان دهند که این توطئه شوم امریکایی-اسرائیلی را به‌شدت محکوم می‌‌کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها