موج
کدخبر : ۳۴۵۷۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345744

حجت‌الاسلام صادقی خبر داد:

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف آباد از ثبت 2 وقف جدید با نیت کمک به مساجد در نجف آباد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حجت‌الاسلام رضا صادقی گفت: طی دو هفته اخیر 2 وقف جدید با نیت کمک به مساجد در شهرستان نجف آباد به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به ثبت دو وقف جدید در شهرستان نجف آباد اظهار کرد: یکی از این 2 وقف، قسمتی از باغ است که توسط سید کافی موسوی برای مسجد 14 معصوم نجف آباد و ساخت یک مرکز تجاری برای این مسجد وقف شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف آباد افزود: ارزش ریالی این موقوفه 800 میلیون تومان برآورد شده است.

صادقی همچنین با اشاره به وقف زمین 849 متری برای ساخت مجتمع سه طبقه برای مسجد النبی و متعلقات آن و همچنین تامین هزینه‌های نذری برای هیئت امام حسین (ع ) گفت: این وقف نیز توسط واقف محمود پورهادی به ثبت رسیده است.

این مقام مسئول اضافه کرد: بر اساس نیت واقف قرار است در این زمین ساختمان سه طبقه شامل یک طبقه منزل مسکونی، یک طبقه آشپزخانه و یک طبقه انبار راه اندازی می‌شود که قرار است از محل اجاره منزل مسکونی برای تامین مایحتاج آشپزخانه و توسعه آن استفاده شود.

حجت‌الاسلام صادقی با بیان اینکه ارزش ریالی این وقف حدود دو میلیارد و 500 میلیون تومان برآورد می‌شود، اضافه کرد: قرار است در این آشپزخانه غذای نذری برای ظهر عاشورا و اعیاد مذهبی طبخ و بین نیازمندان و عزاداران توزیع شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف آباد در خصوص مهم‌ترین نیازهای وقفی در شهرستان نجف آباد نیز گفت: در این زمینه در راستای کمک به خانواده‌های بی‌سرپرست،  زوج های جوان، امور قرآنی و کمک به فقرا و مستمندان بنیاز به وقف جدید داریم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها