موج
کدخبر : ۳۴۵۷۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345717

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان خبر داد:

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان از اختصاص ۹۰ هزار متر مربع زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان شهرضا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حجت‌الله غلامی روز در کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی استان اظهار داشت: در راستای تولید مسکن و اقدام ملی مسکن ۹۰ هزار متر مربع زمین دولتی در شهرضا برای الحاق به محدوده این شهر مصوب شد تا پاسخگوی نیاز اقدام ملی ساخت مسکن در این شهرستان باشد.

وی ادامه داد:همچنین ۵۸ هکتار از اراضی دولتی جنوب گورت (از توابع بخش مرکزی شهرستان اصفهان)به انبارهای مورد نیاز صنایع کلانشهر اصفهان اختصاص پیدا کرد.

غلامی گفت: در زمان حاضر مراکزی برای انبار کالاها در سطح کلانشهر اصفهان وجود ندارد و این انبارها بصورت پراکنده در اراضی کشاورزی در حال شکل گیری است و بسیاری از تولیدات صنایع که باید در بافت مرکزی شهر توزیع شود بیشتر در بافت تاریخی و منازل واقع در این بافت نگهداری و انبار می‌شود.

به گفته وی برای ارتقا کیفی بافت مرکزی شهر اصفهان و جلوگیری از پراکنده‌سازی انبارها در اراضی کشاورزی، ۵۸ هکتار از زمین های جنوب گورت به انبارهای مورد نیاز صنایع اختصاص پیدا کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با بیان اینکه چهار مصوبه جلسه امروز به شهرستان اصفهان اختصاص داشت، افزود: احداث شهرک سینمایی در اراضی دولتی شرق اصفهان پیشنهاد شده بود که با توجه به اینکه ساخت شهر هنر در بهارستان در حال بررسی است، مقرر شد که شهرک سینمایی هم در مجاورت این شهر هنر در بهارستان احداث شود.

حجت اله غلامی با بیان اینکه سایر مصوبات به شهرستان‌های مختلف استان اختصاص داشت، اضافه کرد: سه مصوبه این جلسه به خمینی شهر اختصاص داشت که بیشتر آنها تغییر کاربری از کشاورزی و باغ‌ها به کارگاه‌های بسته بندی محصولات کشاورزی و تجاری در اراضی کشاورزی بود که تعدادی از آنها مورد موافقت قرار گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها