موج
کدخبر : ۳۴۵۶۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345647

فروغ مرتضایی نژاد خبر داد:

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان از اضافه شدن 200 هکتار به فضای سبز شهراصفهان تا پایان سال 99 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، فروغ مرتضایی نژاد گفت: در مجموع تا پایان سال جاری 200 هکتار به عرصه فضای سبز شهر اصفهان افزوده خواهد شد.

وی اظهار کرد: در سال 98 بیش از 520 هزار مترمربع سیستم های آبیاری شهر اصفهان با روش آبیاری تحت فشار توسعه پیدا کرد که این میزان برای سال 99 براساس برنامه ریزی صورت گرفته، 700 هزار مترمربع است.

مرتضایی نژاد ادامه داد: در سال 98، بیش از 930 هزار مترمربع سیستم های آبیاری تحت فشار ترمیم شد که برای سال 99 این میزان به بیش از 580 هزار مترمربع می رسد.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان تصریح کرد: بیش از 57 هزار متر هم شبکه های توزیع آب در سال گذشته اجرا شد که براساس برنامه سال 99، بیش از 203 هزار متر شبکه توزیع آب در شهر اجرا می شود.

یک پنجم فضای سبز اصفهان با پساب آبیاری می شود

وی با اشاره به اینکه مساحت فضای سبز تحت پوشش سیستم های نوین آبیاری در شهر اصفهان به بیش از 21 میلیون مترمربع رسیده است، اظهار کرد: همچنین در سال 96 تنها یک درصد از آب های خاکستری (پساب) برای آبیاری فضای سبز اصفهان استفاده می شد که این میزان در سال 98 به 20 درصد افزایش یافت.

فروغ مرتضایی نژاد با اشاره به اینکه در کنار بهینه سازی در مصرف آب برای فضای سبز شهر طی سه سال اخیر در زمینه افزایش سطح فضای سبز شهر هم فعالیت هایی انجام شده است، اظهار کرد: بخشی از این توسعه در پارک های شهری بوده است به طوریکه 174 هزار و 391 مترمربع طی این سال ها به متراژ پارک های شهری اصفهان افزوده شده است.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: این پارک ها شامل بوستان الهیه در منطقه 15 با متراژ بیش از 16 هزار مترمربع، فاز چهارم پارک مهر در منطقه 9 با متراژ 16 هزار مترمربع، پارک شهید روح الامین در منطقه شش با متراژ بیش از 45 هزار مترمربع، پردیس هنر با متراژ بیش از 19 هزار مترمربع در منطقه شش و 77 هزار مترمربع در سایر نقاط شهر بوده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها