موج
کدخبر : ۳۴۵۴۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345402

وی در پاسخ به این سوال گفت: فرزندان ما تافته جدابافته نیستند و رفتار ما با دانش‌آموزان به همان گونه‌ای است که برای فرزندان خود نیز در نظر گرفته‌ایم و تا به امروز بر اساس پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده توسط وزارت بهداشت عمل کرده‌ایم.

حمیدرضا شیخ‌الاسلام مدیرکل آموزش و پرورش استان قم در گفت‌وگو با خبرنگار موج قم، بیان کرد: امتحانات پایانی سال تحصیلی 98 _ 99 در پایه نهم و دوازدهم به تصمیم وزارت آموزش و پرورش که با تعامل با ستاد ملی کرونا شکل گرفت، به صورت حضوری برگزار شد و در استان قم بیش از 20 هزار دانش‌‌آموز این دو پایه به صورت حضوری در امتحانات شرکت کرند.

وی با بیان اینکه برگزاری آزمون کنکور برای 8 هزار و 500 داوطلب در سطح مدارس استان قم به عهده آموزش و پرورش استان بود که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، گفت: تصمیم وزارت آموزش و پرورش بر برگزاری حضوری مدارس سراسر کشور با توجه به اهمیت آموزش گرفته شد.

شیخ‌الاسلام با اشاره به اینکه زمان پایان یافتن شیوع ویروس کرونا در جهان و به تبع آن در کشور مشخص نیست، تصریح کرد: با تعطیلی آموزش حضوری در مدارس در طی 6 ماهه گذشته، وضعیت روحی و روانی دانش‌آموزان در منزل بحرانی شده و بسیاری از مسائل درون خانواده به چالش کشیده شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم تاکید کرد: تنش‌های پیش‌آمده در خانواده‌ها در دوره تعطیلی آموزش حضوری، بیانگر تاثیرات مستقیم آموزش و پرورش در تمام عرصه‌های آموزشی و تربیتی از جمله انضباط درون خانواده، فرهنگ‌سازی و شکل‌گیری شخصیت است.

وی با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش و ستاد ملی کرونا برای تصمیم‌گیری در حوزه حضوری یا غیرحضوری برگزار کردن مدارس، وضعیت کل کشور را قرمز تصور کرد‌ه‌اند و با توجه به آن تصمیم گرفته‌اند، گفت: بر اساس پروتکل‌های دانشگاه علوم پزشکی قم، زمان حضور دانش‌آموزان در مدارس و در هر کلاس در پایه اول ابتدایی به مدت 25 دقیقه، پایه دوم تا ششم به مدت 30 دقیقه و متوسطه اول و دوم به مدت 35 دقیقه می‌باشد.

شیخ‌الاسلام با بیان اینکه بازگشایی مدارس در طی یک هفته اخیر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، ضدعفونی کردن مدارس و بازرسی 200 تیم نظارتی از مدارس مدیریت شده‌است، اظهار کرد: در هرکلاس نهایتا 10 الی 16 دانش‌آموز حضور پیدا می‌کنند و مابقی دانش‌آموزانی که به اختیار خود و خانواده‌شان تمایلی به حضور در مدارس ندارند، نگران آموزش نباشند و برنامه کلاس‌های آموزش مجازی در فضای آموزشی «شاد» طی چند روز آینده به آن‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.

شیخ‌الاسلام با اشاره به اینکه طی روزهای آینده تدریس کلیه دروس در مقاطع مختلف تحصیلی در برنامه شاد ارائه خواهد شد، اظهار کرد: برنامه «شاد» با وجود نقاط ضعف و قوتی که دارند کارنامه خوبی از خود برجا گذاشته و میزان رضایت خانواده‌ها و معلمان از این برنامه، در سال تحصیلی گذشته بیش از 60 الی 70 درصد بوده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد کمی از مدارس استان مجهز به تب‌سنج هستند، ادامه داد: آموزش و پرورش استان در حد توان مالی و با جذب اعتبارات کافی، اقلام بهداشتی موردنیاز را در اختیار مدارس قرار داده و علاوه برآن برخی از مدارس با همکاری انجمن اولیا و مربیان اقدام به تهیه و توزیع اقلام بهداشتی کردند.

وی گفت: برخی از افراد صرفا نگاه انتقادی و بیان تند و تیز دارند و ضعف‌ها را به گونه‌ای بزرگ جلوه می‌دهند در شرایطی که تمام نقاط ضعف شناسایی شده و با تلاش‌های شبانه‌روزی نیروهای خدوم آموزش و پرورش استان در پی برطرف کردن آن هستیم.

273 هزار دانش‌آموز در قم/ 65درصد دانش‌آموزان به مدرسه می‌روند

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به حضور 273 هزار دانش‌آموز و هزار و 400 واحد آموزشی در استان بیان کرد: در یک هفته گذشته بیش از 65 درصد دانش‌آموزان قمی با حضور در مدارس آموزش حضوری را انتخاب کرده‌اند و به طور کلی روزانه کمتر از نیمی از جمعیت دانش‌آموزان در مدارس حاضر می‌شوند و حضور آن‌ها در سه دسته جداگانه تقسیم‌بندی شده‌است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در این وضعیت اجازه حضور به فرزند خود در مدرسه می‌دهید یا نه؟، گفت: فرزندان ما تافته جدابافته نیستند و رفتار ما با دانش‌آموزان به همان گونه‌ای است که برای فرزندان خود نیز در نظر گرفته‌ایم و تا به امروز بر اساس پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده توسط وزارت بهداشت عمل کرده‌ایم.

وی افزود: توصیه ما به کلیه خانواده‌های قمی این است که اگر وضعیت جسمانی فرزندان خود در معرض تهدیدات جدی تصور می‌کنند از حضور فرزندان خود در مدارس جلوگیری می‌کنند نگران آموزش فرزندان خود نباشند، همچنین دانش آموزانی که افرادی از خانواده آن‌ها مبتلا به کرونا شده‌اند و یا بیماری‌های زمینه‌ای دارند، از حضور در مدارس اجتناب کنند.

شیخ‌الاسلام با ذکر این نکته که آموزش و پرورش هر آن‌چه که در توان دارد در طبق اخلاص می‌گذارد، تصریح کرد: در چنین شرایطی، زندگی کردن با کرونا باید به یک فرهنگ تبدیل شود و نحوه چگونگی انجام امورات روزمره در شرایطی که کرونا بر جامعه حاکم است، را فرابگیریم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها