موج
کدخبر : ۳۴۵۱۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345143

سرمست گفت: نظارت ها بر برخی از اصناف استان که پروتکل‌ها را رعایت نمی کنند، تشدید شود.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست استاندار قم امروز درجلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران که در تالار کرامت استانداری قم برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون محل دفن فُوتی‌های کرونایی در آرامستان بهشت معصومه قم متمرکز بود ولی با توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی ارائه شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان، اجساد متوفیان کرونایی می‌تواند در خارج از شهر قم و منطقه ای که درآن سکونت داشتند نیز دفن شود.

وی با بیان اینکه حداکثر تلاش خود را برای تقویت نظام سلامت و نظام فرهنگی و تعلیم و تربیت و همچنین نظام اقتصادی به کار می‌گیریم افزود: این سه حوزه مانند اضلاع یک مثلث با هم تعامل دارند و یکدیگر را پشتیبانی می کنند.

وی افزود: درحال حاضر که در فصل بازگشایی مدارس قرار گرفتیم همه مجموعه‌های مختلف شامل شورای اسلامی شهر، شهرداری، نیروی انتظامی و سازمان‌های اجرایی باید آموزش و پرورش را حمایت کنند، و فراتر از دستگاه‌های دولتی مشارکت های خیران نیز جلب شود.

استاندار قم تشکیل یک کارگروه درذیل ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران با محوریت آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی را ضروری دانست و افزود: همان‌گونه که در موضوع عزاداری‌های محرم ساز و کارهایی را تعریف کردیم و سلامت معنوی و جسمی مردم تامین شد و هیات‌های مذهبی نیز خوب پای کار آمدند، در امر بازگشایی مدارس نیز نیاز به تعریف ساز و کار مربوطه داریم.

 وی با بیان اینکه دراین خصوص یک اکیپ نظارت با حضور سازمان مدیریت بحران و دانشگاه علوم پزشکی شکل می‌گیرد، و باید به دقت رعایت مسائل بهداشتی را بازبینی کند، گفت: آموزش و پرورش باید شیوه‌ نامه‌های بهداشتی تنظیم شده توسط مرکز بهداشت را به دقت اجرا کند.

استاندار قم بیان کرد: از مجموعه مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر و شهرداری نیز انتظار داریم در ضد عفونی کردن مدارس و فضاهای آموزشی و همچنین تامین تب سنج، آموزش و پرورش را کمک و پشتیبانی کنند.

وی همچنین درواکنش به برخی سخنان مطرح شده در این جلسه مبنی بر تعیین تکلیف نحوه و شکل آموزش در مدارس به لحاظ حضوری یا غیرحضوری گفت: در شرایط فعلی در عرصه‌های مختلف از جمله آموزش موضوع حضوری یا غیرحضوری به صورت مطلق وجود ندارد و ترکیب و تلفیقی از این دو  می‌باشد.

سرمست همچنین با قدردانی از صنوفی که به نحو مطلوب پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند، بیان کرد: نظارت ها بر برخی از اصناف استان که پروتکل‌ها را رعایت نمی کنند، تشدید شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها