موج
کدخبر : ۳۴۴۶۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344688

مدیر جامعه الزهرا(س) با اشاره به میزبانی جامعه الزهرا علیهاالسلام از بیش از 50 کشور جهان، گفت: در سال تحصیلی جدید، 2 هزار و صد طلبه جدید از میان داوطلبان پذیرفته شدند و در بخش حضوری 17 رشته تحصیلی و در بخش غیرحضری و مجازی 7 رشته تحصیلی ارائه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود مدنی مدیر جامعه الزهرا(س) امروز در آیین آغاز سال تحصیلی جدید جامعه الزهرا(س) و حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور که به صورت مشترک برگزار شد، ضمن قدردانی از حضور علما و فضلا از مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران و غیره عنوان کرد: روزهایی که در آن قرار داریم، ایامی است که خاندان رسالت و نبوت به ظاهر اسیر دشمن هستند و در باطن، دشمن اسیر انان است.

انتظار ما از بانوان طلبه، زینبی بودن است

مدیر جامعه الزهرا(س) اظهار داشت: خطبه‌های حضرت امام سجاد(ع)و حضرت زینب (س) و بیانات دیگر از اعضای این کاروان پرافتخار، نه در محرم سال 61 که در امتداد زمان تا قیام قیامت و نه در کوفه و شام بلکه در سراسر کشور و گستره گیتی طنین انداز است و پژواک «هل من ناصر ینصرنی» امام حسین علیه‌السلام را تا قیام قیامت تکرار می‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مدنی با بیان اینکه ما حوزه‌های علمیه خواهران را در امتداد حرکت کاروان عاشورا و یکایک طلاب را همپای قافله زینبی و همراه قافله اهل بیت(ع) می‌دانیم، تصریح کرد: انتظار ما از بانوان طلبه، زینبی بودن است که همه ارزش‌ها، فضیلت‌ها، رسالت‌ها، بیانات و تذکرات را یکجا شامل است، پس همواره زینبی باشید.

میزبانی جامعه الزهرا(س) از بیش از 50 کشور جهان/راه اندازی سه رشته تحصیلی در سال جاری

وی با اشاره به وضعیت فعلی و تصمیمات جامعه الزهرا(س) در سال جاری، گفت: جامعه الزهرا(س) مفتخر است که 2 هزار و صد طلبه جدید را در سال تحصیلی جدید پذیرفته و هم اکنون با بیش از 22 هزار طلبه و میزبانی بیش از 50 کشور جهان، فضلا و طلابی را در سطوح مختلف یک تا چهار و سطح فقه عالی پذیرا است.

مدیر جامعه الزهرا(س) با بیان اینکه هم اکنون در بخش حضوری 17 رشته تحصیلی و در بخش غیرحضری و مجازی 7 رشته تحصیلی ارائه می‌شود، افزود: امسال سه رشته جدید راه اندازی شده است و چندین رشته تحصیلی نیز در انتظار تصویب شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران است تا به فعالیت‌های علمی و آموزشی خود گستره بیشتری ببخشیم.

اولین راهبرد جامعه الزهرا(س)، تعمیق آموزش و ژرفا بخشیدن به مسیر تعلیم و تعلّم است

حجت‌الاسلام والمسلمین مدنی بیان داشت: در رابطه با سیاست‌ها و راهبردهایی که مورد توجه جامعه الزهرا(س) است و با الهام و استفاده از دستورات و مصوبات شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه و هیئت امنا، اولین راهبرد ما تعمیق آموزش و ژرفا بخشیدن به مسیر تعلیم و تعلّم است.

وی افزود: با تغییر وضعیت آموزشی، بطور طبیعی ما بسیاری از امتیازات آموزشی و فرصت‌ها را از دست دادیم، اما به نحو قطعی تصمیم ما این است که در مسیر آموزش مجازی نهایت تلاش را داشته باشیم؛ به طوریکه با تلاش مسئولان، کلاس هایی که ترم گذشته به صورت آفلاین برگزار شد، امسال به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

مدیر جامعه الزهرا(س) ادامه داد: خلاصه نویسی ها، آزمون ها، کنترل بازبینی منابع و ارزیابی مستمر جلسات و کلاس‌ها بخشی از برنامه‌های ماست که امید است به ژرفایی بیشتری مسیر علمی ما در جامعه الزهرا(س) منتهی شود.

تأکید جامعه الزهرا(س) بر استمرار مهارت آموزشی بانوان طلبه

حجت‌الاسلام والمسلمین مدنی یادآور شد: ما به مشکلات آموزش مجازی در محیط خانواده توجه داریم، بنابراین بانوان طلبه نگران این موضوع نباشند، اما در عین حال در ضوابط علمی و معیارهای آموزشی کوتاه نخواهیم آمد.

وی، تأکید بر استمرار مهارت آموزشی بانوان طلبه را از دیگر سیاست‌های جامعه الزهرا(س) برشمرد و گفت: ما در چند سال گذشته، دوره‌های مختلف تربیت مشاور، تربیت مدرس، مبلغ، مترجم، تدوین گر و مهارت‌های دیگر طلاب در بخش ملی و بین الملل را در دستور کار قرار داده ایم که این مسیر به صورت جدی ادامه پیدا خواهد کرد.

مدیر جامعه الزهرا(س) بیان داشت: ما در ترم گذشته، این دوره‌ها را به صورت مجازی و غیرحضوری برگزار کردیم و در سال تحصیلی جدید نیز این دوره‌ها به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

راه اندازی کانون‌های استانی طلاب و فارغ التحصیلان جامعه الزهرا(س)

حجت‌الاسلام والمسلمین مدنی همچنین توجه ویژه به فارغ التحصیلان را سومین راهبرد جامعه الزهرا (س) در سال جاری عنوان کرد و اظهارد اشت: ما از فارغ التحصیلان این مجموعه که در نقاط مختلف کشور ساکن هستند، تقاضا می‌کنیم که دوباره به مادر خود جامعه الزهرا علیهاالسلام متصل شوند.

وی با اشاره به لزوم شبکه متصل فارغ التحصیلان جامعه الزهرا(ع)، تصریح کرد: ما هم اکنون کانون استان‌های اصفهان و کرمان را آماده سازی کردیم، به تدریج کانون‌های استانی تکمیل خواهد شد و ما آغوش باز جامعه الزهرا(ع) را برای فرزندان خود آماده خواهیم کرد.

مدیر جامعه الزهرا(ع) اضافه کرد: به زودی، انجمن‌های علمی فارغ التحصیلان افتتاح خواهد شد و در مسیر جدید و با برنامه جدید این موضوع دنبال خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مدنی تأکید کرد: بنای ما بر این است که هر که با جامعه الزهرا(ع) مرتبط است، ارتباط خود را با این مجموعه فاخر تا پایان حفظ کند و در حمایت، پشتیبانی و به روزرسانی معلومات آنان نقش داشته باشیم.

توجه به کارویژه‌های طلاب و اشتغال آنان

وی با بیان اینکه سیاست ما توجه به کارویژه‌های طلاب و اشتغال آنان است، گفت: ظرفیت‌های مختلفی شناسایی شده است، در این مرحله ضعف‌ها فراوان است، اما جامعه الزهرا(س) برای همکاری با نهادهای آموزش عالی، آموزش و پرورش و محیط هایی که نیاز به مشاور، مبلغ، مدرس و مربی داشته باشند، اعلام آمادگی می‌کند.

مدیر جامعه الزهرا (س) یادآور شد: ما با محدودیت شدید بودجه روبرو هستیم و باید به سمت منابع پایدار برویم و برنامه ریزی شده است، جامعه الزهرا(س) نه از وجوهات استفاده می‌کند و نه منابع وقفی دارد و با محدودیت‌های سنگینی روبرو است.

حجت‌الاسلام والمسلمین مدنی بیان داشت: ما صرفه جویی را جدی گرفتیم و به دنبال ایجاد منابع پایدار هستیم، تقاضا داریم هر که می‌تواند در این مسیر ما را کمک کند و به پایداری این درختی که به دست باکفایت حضرت امام خمینی(ره) نشانده شده، کمک کند تا به تعبیر زیبای قرآن کریم به «کَشَجَرَةٍ طَیِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِی السَّماءِ» تبدیل شود.

وی در پایان از اعضای شورای هیئت امنا، شورای سیاستگذاری، اساتید، کارشناسان و کارکنان جامعه الزهرا علیهاالسلام قدردانی کرد و اظهار داشت: امیدواریم بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب که رهبر معظم انقلاب مدظله العالی ترسیم کردند، در اساسی ترین گام یعنی تولید دانش و جابجا کردن مرزهای دانش، سهم آفرینی کنیم و نقش پررنگ داشته باشیم.

   
   
 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها