موج
کدخبر : ۳۴۴۶۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344669

فرمانده انتظامی کردستان خبر داد:

فرمانده انتظامی کردستان از به دام افتادن قاچاقچیان کالا و ارز توسط ماموران نیروی انتظامی خبر داد و گفت: از این افراد 340 قطعه اسکناس 100 دلاری قاچاق به ارزش بیش از هشت میلیارد ریال کشف شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان ، سردار علی آزادی ظهر امروز از کشف 340 قطعه اسکناس 100 دلاری قاچاق به ارزش بیش از هشت میلیارد ریال در شهرستان دیواندره خبر داد و اظهار کرد: با رصد اطلاعاتی پلیس، ماموران انتظامی "دیواندره" یک دستگاه خودرو پژو 405 که اقدام به حمل دلار قاچاق می‌کرد را شناسایی کردند.

وی با بیان اینکه ماموران با هماهنگی مراجع قضائی بلافاصله به محل مورد نظر اعزام و مشاهده کردند، خودرو مورد نظر در خروجی شهر به صورت بلا صاحب رها شده است، افزود: در بازرسی از خودرو مورد نظر 340 برگ 100 دلاری قاچاق کشف شد.

فرمانده انتظامی کردستان با بیان اینکه کارشناسان ارزش دلارهای قاچاق کشف شده را بیش از هشت میلیارد ریال برآورد کردند، ادامه داد: در این رابطه پرونده تشکیل، خودرو به پارکینگ دلالت و تلاش برای دستگیری شخص متخلف ادامه دارد.

سردار آزادی همچنین از کشف هشت حلقه لاستیک خارجی قاچاق به ارزش 550 میلیون ریال در شهرستان سقز خبر داد و بیان کرد: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالای پلیس آگاهی شهرستان سقز حین کنترل خودروهای عبوری در محور سقز – دیواندره یک دستگاه خودروی تویوتا حامل کالای قاچاق را مشاهده و در یک عملیات ضربتی خودرو را متوقف کردند.

وی یادآور شد: با هماهنگی مراجع قضائی در بازرسی ماموران پلیس از خودروی حامل کالای قاچاق، تعداد هشت حلقه لاستیک خارجی قاچاق کشف شد.

فرمانده انتظامی استان کردستان با اشاره به تشکیل پرونده قضائی در این رابطه, گفت: طبق نظر کارشناسان، ارزش ریالی این محموله قاچاق 550 میلیون ریال برآورد شده است.

سردار آزادی با اشاره به اینکه گسترش قاچاق کالا اثرات سوء و منفی بر تولید داخلی داشته و امنیت اقتصادی را در جامعه برهم می‌زند، از شهروندان خواست در صورت اطلاع از فعالیت قاچاقچیان کالا، مراتب را هر چه سریع‌تر با پلیس در میان بگذارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از کشف 10 تن چوب قاچاق در این شهرستان دهگلان خبر داد و اظهار کرد: ماموران ایست بازرسی صلوات آباد این شهرستان حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون بنز حامل چوب، مشکوک و آن را متوقف کردند.

فرمانده انتظامی استان کردستان با بیان اینکه در بازرسی از کامیون مورد نظر 10 تن چوب قاچاق کشف شد, افزود: در این رابطه یک نفر دستگیر شد و کارشناسان ارزش چوب‌های کشف شده را بیش از 500 میلیون ریال برآورد کردند.

سردار آزادی یادآور شد: قاچاق چوب ضربه سنگینی به طبیعت وارد می‌کند و از شهروندان خواست، هر گونه قاچاق چوب و موارد مشابه را با پلیس 110 در میان بگذارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها