موج
کدخبر : ۳۴۳۹۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343964

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان خبر داد:

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: همزمان با هفته دولت طرح آبرسانی به روستای کمیتک چادگان با حضور مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اصفهان به بهره برداری رسید.

به گزارش خبر گزاری موج اصفهان، ناصر اکبری با بیان اینکه با اجرای این پروژه دسترسی پایدار اهالی این روستا به آب شرب سالم و بهداشتی فراهم شد، عنوان کرد: روستای کمیتک  به دلیل جاذبه های گردشگری در چند سال اخیر با افزایش تعداد گردشگران مواجه گردیده و این عامل افزایش تقاضای آب را به همراه داشته است.

وی  بیان کرد: با تجهیز یک فقره چاه، اجرای خط انتقال به طول 1600 متر و احداث یک مخزن 400 مترمکعبی طرح آبرسانی به روستای کمیتک چادگان به بهره برداری رسید.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان افزود: در سالهای اخیر جمعیت این روستا با رشد 5 درصدی  مواجه بوده و هم اکنون جمعیت این روستا بالغ بر 835 نفر است، این درحالیست که در بهار و تابستان جمعیت این روستا به بیش از 1500 نفر می رسد .

اکبری با اشاره به مخزن 100 متر مکعبی این روستا عنوان کرد: تا قبل از اجرای این طرح ظرفیت مخزن ذخیره ی این روستا حدود 100 متر مکعب بوده که پاسخگوی نیاز ساکنان روستا نبوده است و هم اکنون از این مخزن به عنوان تقلیل فشار شبکه در برخی از ساعات شبانه روز استفاده می شود.

وی افت فشار آب و بعضا قطعی آب را یکی از چالش های مهم اهالی روستای کمیتک برشمرد و تصریح کرد: در چند سال گذشته به دلیل کاهش آبدهی چاه و ظرفیت بسیار محدود مخزن ذخیره اهالی این روستا دسترسی پایداری به آب شرب نداشتند و خوشبختانه با اجرای این طرح که با اعتباری بالغ بر 6.5 میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفت، این چالش برطرف شد.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان ادامه داد: با اجرای این پروژه  بیش از 280 خانوار در روستای کمیتک تحت پوشش طرح آبرسانی پایدار قرار می گیرند. 

آبفا اصفهان 1

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها