موج
کدخبر : ۳۴۳۹۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343956

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی هرمزگان گفت: تاکنون ۳ هزار و ۴۰۲ مورد مجوز دام، ۱ هزار و ۳۴۴ مورد مجوز طیور و۹۷۷ مورد مجوز گلخانه توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان هرمزگان صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حمیدرضا  نصیری مجوز های صادره توسط این سازمان را بالغ بر ۷ هزار عنوان کرد و گفت: تاکنون ۳ هزار و ۴۰۲ مورد مجوز دام، ۱ هزار و ۳۴۴ مورد مجوز طیور، ۹۷۷ مورد مجوز گلخانه، ۱ هزار و ۱۱۴ مورد مجوز شیلات و ۱۳۶ مورد مجوز گیاهپزشکی توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان هرمزگان صادر شده است.

وی به سال واگذاری برخی امور به این سازمان اشاره کرد و افزود: صدور مجوز فعالیت های دام و طیور از سال ۹۱، پرورش میگو و ماهی در قفس از سال ۹۴، گلخانه از سال ۹۳، فروشگاه سموم و کلینیک و ضدعفونی و انسکتاریوم از سال ۸۸ و آبیاری تحت فشار از سال ۹۴ به این سازمان واگذار شده است.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان هرمزگان اظهار داشت:در حوزه گلخانه  ۱۲۴۰ هکتار  سطح زیر کشت دارای مجوز تاسیس و  ۴۸۵هکتار سطح زیر کشت دارای پروانه بهره برداری در سطح استان است.

نصیری با بیان این مطلب که در سال ۹۸ معادل سه برابر تاریخ استان  مجوز گلخانه صادر شده است، افزود:  با حذف استعلامات در سه ماهه اول سال ۹۸ ، نطام مهندسی هرمزگان ،مقام اول صدور پروانه گلخانه از نظر سطح زیرکشت وکاهش زمان صدور مجوز رادر کشور به خود اختصاص داد.

وی همچنین تصریح کرد: این سازمان مقام دوم صدور پروانه دام از نظر میزان ظرفیت در سه ماهه اول سال ۹۸ در کشور را نیز داراست.

به گفته این مسئول، جهت رفاه حال سرمایه گذاران در ایام شیوع ویروس کرونا ارسال پرونده به صورت فیزیکی حذف شده وهمه مراحل از ثبت درخواست تا صدور مجوز به صورت انلاین و از طریق سامانه ها انجام می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها